Mimoriadna informácia: Zrušené podujatie - Divadlo Na Sídlisku: Traja vlci a prasiatko

Články

stastne-divadlo-kosice
Amazónia, hra úspešného mladého poľského dramatika Michala Walczaka, ponúka výrazné herecké príležitosti mladým košickým hercom. V predstavení, ktoré bude mať premiéru v piatok 28. marca na Malej scéne ŠD sa v hlavnej postave Mundeka predstaví František Balog, s ktorým sme hovorili o večnej hereckej dileme súčasnosti.
kolacik
Na svoje si prídu milovníci francúzskych filmov, ktoré sa premietajú v Bratislave i ďalších 12 slovenských mestách. Od 19. do 23. marca si môžu francúzsku kinematografiu pozrieť diváci aj v Košiciach na dvoch miestach - v Kasárňach/Kulturparku a vo Výmenníku Brigádnická na festivale "Créme de la créme". Francúzsky kultúrny inštitút na Slovensku ho pripravil v spolupráci s mediálnou spoločnosťou Film Europe Media Company v rámci Mesiaca frankofónie.
zastupne-pozadie
Koncert Hudba z čias Košickej moderny II, priniesol do Košíc zaujímavý rozmer. V Kasárňach/Kulturparku boli milovníci klasickej hudby vtiahnutí literatúry, prostredníctvom projektu Hudba a slovo. Jeho autor, slovenský spisovateľ, hudobný znalec a propagátor literatúry Michal Hvorecký ponúkol spolu s rezidenčným súborom Quasars Ensemble esenciu toho najlepšieho z ruského umenia.
zastupne-pozadie
V rámci projektu Komorná hudba v Košiciach sa uskutoční 17. marca o 19. hodine ďalší koncert rezidenčného súboru Kasární/Kulturparku Quasars Ensemble.
zastupne-pozadie
Prvý LitZoom v Pape v Kasárňach/Kulturparku sa tešil početnému publiku. Plodný večer priniesol diskusiu o metafore, vyššej forme abstrakcie. Bez nej by boli mnohé texty len prázdnymi informáciami.
zastupne-pozadie
V pavilóne Papa v Kasárňach/Kulturparku sa v utorok večer opäť "filozofovalo". Večer na tému Trh, demokracia a filozofia prinútil ľudí rozmýšľať a učiť sa viesť dialóg.
zastupne-pozadie
Prvý z dobročinných koncertov, ktoré organizujú SPOTs, máme za sebou. skupina Bobova diéta priniesla do Výmenníka Brigádnická výbornú atmosféru. Košická kapela Bobova diéta bola prvou z hostí, ktorí sa zapojili do dobročinnej akcie.
zastupne-pozadie
Zábavná, chvíľami trochu trpká komédia zo súčasnosti, pribudne do repertoáru činoherného súboru Štátneho divadla Košice v piatok, 28. marca. Premiéru na zrekonštruovanej Malej scéne ŠD bude mať hra mladého poľského dramatika Michala Walczaka Amazónia. Autor sa v nej venuje svojej obľúbenej téme partnerských vzťahov a tentoraz načrel do prostredia hercov.
zastupne-pozadie
Pavilón Papa v Kasárňach/Kulturparku sa stáva obľúbeným miestom. Ľudí si získava svojimi malými programovými formátmi. FiloZoom láka diskutérov, LitZoom milovníkov vône knihy, MusicZoom emóciou hudby a Keep Calm dáva priestor všetkým.
stastne-divadlo-kosice
Režisérkou pripravovanej premiéry opery Richarda Straussa Ariadna na Naxe, ktorú Štátne divadlo Košice uvedie 14. marca o 19:00 v Historickej budove ŠD, je úspešná Linda Keprtová. Jej režisérsky debut v Košiciach, ktorou boli v minulom roku Dialógy karmelitánok F. Poulenca získal viacero ocenení, vrátane ocenenia DOSKY 2013 za najlepšiu réžiu. Hovorili sme s ňou o pripravovanej premiére.
zastupne-pozadie
V dňoch od 18. marca do 12. apríla 2014 môžu žiaci základných škôl a žiaci 1. – 4. ročníka osemročných gymnázií v SR využiť ponuku Železničnej spoločnosti Slovensko, a. s. a jej partnerov na zvýhodnenú prepravu vlakom, spojenú s návštevou múzeí a galérií na Slovensku. V rámci projektu VLAKOM DO MÚZEÍ A GALÉRIÍ sa poskytuje skupinám žiakov zvýhodnená preprava, ktorej využitie je podmienené návštevou múzea alebo galérie, zapojených do projektu.
Kunsthalle
Kultúrne zariadenia v správe spoločnosti K13 – Košické kultúrne centrá, ktoré vznikli po obnovení dlho chátrajúcich a nevyužívaných budov v rámci investičných projektov EHMK, nezostanú iba spomienkou na to, že Košice boli vlani Európskym hlavným mestom kultúry. Vybudovaná infraštruktúra zostáva žiť s rovnakým poslaním ako doposiaľ - šíriť kultúru všetkých žánrov v objektoch, ktoré boli vybudované pre všetkých milovníkov kultúry. Ľudia si zvykli, že zaujímavé podujatia sa dejú aj vo verejnom priestore a tešia sa veľkej návštevnosti. Preto o také zážitky, aké im boli ponúknuté v roku kultúry, neprídu.
banas_web-1
Každú historickú dobu fascinovali rôzne konšpiračné teórie, paralélne dejiny, spiknutia či skryté symboly. Tú dnešnú zdá sa o to viac. Svedčí o tom veľká obľúbenosť knižných titulov venujúcich sa tejto téme, ktoré nechýbajú, hádam, v žiadnej domácnosti. Na podozrení, či priam presvedčení, že nie všetko je tak, ako je nám oficiálne interpretovné je založená aj zatiaľ posledná kniha Jozefa Banáša Kód 1, ktorú spisovateľ predstaví svojim košickým čitateľom a fanúšikom v centrálnej požičovni Verejnej knižnice Jána Bocatia v Košiciach /Hviezdoslavova 5/ v piatok 14. marca 2014 o 16:00.
zastupne-pozadie
MIND/MYSEĽ je názov výstavy, ktorou sa v Galérii Alfa v Kasárňach/Kulturparku od 1. marca prezentuje reprezentantka mladej generácie slovenských umelcov Mira Gáberová (1979). Na výtvarnú scénu nastúpila po roku 2000. Venuje sa paralelne kresbe, maľbe, objektu, inštalácií či grafity. Jedným z jej najsilnejších výrazových prostriedkov však zostáva médium videa a digitálnych technológií.
zastupne-pozadie
Dve zahraničné fotografky, pre ktoré sa Slovensko stalo novým domovom, sa stretnú v jednom výstavnom priestore. Galéria Alfa v Kasárňach/Kulturparku bude do 6. apríla miestom, kde sa návštevníkom prihovoria cez fotografie so spoločným názvom KRAJ – INA/LAND – SCAPE. Tvorba Illah van Oijen z Holandska a Maija Laurinen z Fínska prinesú nové pohľady na našu krajinu tak, ako ich vidia autorky s rodiskom za hranicami, ale ich očarila natoľko, že tu zostali žiť a tvoriť.
zastupne-pozadie
V Galérii Alfa sa prezentujú svojou tvorbou tri výrazné umelkyne. Vernisáž výstav pritiahla do Kasární/Kulturparku stovky ľudí.
zastupne-pozadie
Prvou tohtoročnou premiérou operného súboru ŠD Košice bude 14. marca premiéra opery Richarda Straussa Ariadna na Naxe. Táto opera zaznie v Štátnom divadle Košice prvýkrát. Réžiu má v rukách úspešná režisérka Linda Keprtová. V Košiciach debutovala réžiou opery Dialógy karmelitánok, ktorá vlani získala divadelné DOSKY 2013 za najlepšiu réžiu.
zastupne-pozadie
Si žiakom 5. - 9. ročníka základných škôl, alebo 1. - 4. ročníka osemročných gymnázií a po večeroch ťa pravidelne navštevuje múza? Neváhaj a využi príležitosť podeliť sa o svoje básnické, či prozaické prvotiny.
zastupne-pozadie
Košická Kunsthalle/Hala umenia sa v dňoch 26. februára – 30. apríla 2014 zmení na galériu fotografií, zobrazujúcich krajinu vychádzajúceho slnka tak, ako ju videla cez fotoobjektív dvojica európskych fotografov – Slovák Martin Kollár a Francúz Olivier Metzger.
zastupne-pozadie
Ponúkame vám šancu dostať sa ďalej. Prihláste sa na rezidenčný pobyt projektu K.A.I.R. Čaká na vás Red Gallery v Londýne. Vlani sa rezidencie zúčastnila aj Vlasta Žáková. Výsledkom jej pobytu bola výstava s názvom Ultraviolet Movement (Ultrafialový pohyb). Jej tvorba podobajúca sa tej v Londýne bude v Kasárňach/Kulturparku 26. februára o 18. hodine.
zastupne-pozadie
Priestor pavilónu November v Kasárňach/Kulturparku sa od 26. februára do 12. marca zmení na svet párty a svet kúziel. Výstava Ultrafialový pohyb/Ultraviolet Movement je prezentáciou prác slovenskej umelkyne Vlasty Žákovej, ktorá bola počas uplynulého leta na rezidencii v londýnskej Red Gallery, kde tvorila a na záver pobytu svoje diela prezentovala.
zastupne-pozadie
Pozývame vás do výstavných priestorov v budove Bravo v areáli Kasární/Kulturparku na vernisáž výstavy slovenského maliara Michala Černušáka, ktorá bude dňa 26. februára o 17:00. Potrvá od 1. marca do 6. apríla.
zastupne-pozadie
Knižnica pre mládež mesta Košice ponúka prázdninujúcim čitateľom zábavný program vo všetkých mimoškolských pobočkách.
zastupne-pozadie
V termíne od 3. do 7. marca 2014 si všetky školopovinné deti na východnom Slovensku budú užívať jarné prázdniny. Keďže nie všetci rodičia si môžu v tomto termíne čerpať dovolenky, mestské organizácie aj tento rok pripravili množstvo celodenných programov, z ktorých si určite každý vyberie.
zastupne-pozadie
Večer štyroch vernisáži (26. 2.) otvoril v Kasárňach/Kulturparku maliar Michal Černušák. Budovu Bravo naplnil dav ľudí, ktorý počas večera narastal. Výstava MY VYRIEŠIME VAŠE PROBLÉMY/WE WILL SOLVE YOUR PROBLEMS pochádza zo súkromnej zbierky Milana Dobňáka. ,,Obrazy som predal, keď som bol na scéne už známejší. Som veľmi rád, že si niekto vytvára zbierku z mojich obrazov, " povedal umelec. „Inšpiruje ma súčasná politická situácia. Vždy reagujem na aktuálne témy globálneho charakteru. Zaoberám sa vnútorným odrazom, ale vychádzam aj zo snov," vysvetlil svoje "múzy" autor. Prezradil, že používa všetky maliarske techniky, dokonca niekedy i všetky spolu na jednom plátne. V Kasárňach/Kulturparku nevystavoval prvýkrát. Jeho obrazy boli súčasťou skupinovej výstavy v čase, keď ešte nebol objekt zrekonštruovaný.
zastupne-pozadie
Večer štyroch vernisáži v Kasárňach/Kulturparku uzavrela Vlasta Žáková so svojím Ultrafialovým pohybom/Ultraviolet Movement. Do posledného miestečka zaplnený pavilón November ponúkol unikátne predstavenie, zahŕňajúce pohyb so sochou. Vďaka UV lúčom ľudia ponorení do tmy, videli len svoje oči, chrup a predovšetkým osvetlené umelecké diela.
zastupne-pozadie
Verejnosti sme otvorili pavilón Delta v Kasárňach/Kulturparku, ktorý je vstupnou bránou do areálu pre všetkých návštevníkov a slúži na poskytovanie informácií k akciám kultúrnych centier príspevkovej organizácie K13 - Košické kultúrne centrá. Mapuje históriu celého projektu EHMK – Košice 2013 od jeho začiatku a ponúka informácie o pripravovaných podujatiach.
zastupne-pozadie
Autorský tandem, libretistka Zuzana Mistríková a režisér a choreograf Ondrej Šoth, prináša do košického Štátneho divadla ďalší zaujímavý tanečný projekt, moderné tanečné divadlo Smrť v Benátkach na motívy slávneho románu nemeckého spisovateľa Thomasa Manna. Pred premiérou, ktorá bude v piatok, 21. februára, v Historickej budove ŠD, odpovedal Ondrej Šoth na niekoľko otázok.
zastupne-pozadie
Prvá výmena sa uskutoční 1. marca dopoludnia od 10:00. Môžete si na ňu priniesť knihy, ktoré vám na poličke zapadajú prachom a urobiť tak radosť niekomu inému. Ktovie, možno aj vy obohatíte svoje knižnice o knihu, ktorú ste si vždy chceli prečítať. Pridanou hodnotou každej knihy bude osobný odkaz pre nasledujúceho majiteľa, ktorý môžete (aj keď nemusí) napísať priamo do knihy.