Mimoriadna informácia: Zrušené podujatie - Divadlo Na Sídlisku: Traja vlci a prasiatko

Články

hrdza
Prešovská skupina Hrdza pokrstí nový album Čo mi je, to mi je so Štefanom Štecom. Na koncerte v Historickej radnici 5. marca 2024 o 19:00 hod. vo veľkej zostave predstaví svoj najnovší počin, ktorý v januári obsadil 6. miesto v prestížnom zahraničnom rebríčku World Music Charts Europe.
Rysavá jalovica1
Spišskonovoveské Divadlo na Predmestí prichádza do Košíc s bláznivou komédiou o mužoch, ženách, pálenke a jednej jalovici Maline. Nezabudnuteľnú slovenskú klasiku Rysavá jalovica na motívy poviedky Martina Kukučína si diváci môžu pozrieť 7. marca 2024 o 19:00 hod. v Historickej radnici.
Horúca sprcha
Divadlo komédie pozýva divákov do Historickej radnice na predstavenie Horúca sprcha, ktorú uvedie 11. marca 2024 o 19:00 hod. Divadelne efektná, textovo vybrúsená a tematicky vtipná komédia je o partnerských vzťahoch v podaní vynikajúcich hercov.
cestou necestou2
Dva dni plné inšpirácie môžete zažiť v Kasárňach/Kulturparku pri premietaní piatich filmov plných dobrodružstva na 14. ročníku Expedičnej kamery a cestovateľskom festivale Cestou necestou 11. a 12. marca 2024.
Sen každej ženy
DIVAdlo DIVA chystá pre divákov v Košiciach až dve predstavenia. Príďte do Historickej radnice snívať Sen každej ženy 16. marca 2024 o 16:30 a o 19:00 hod. S humorom a gráciou vás príbehom prevedú obľúbení herci Andrea Karnasová, Braňo Deák a Andrea Profantová.
riddikulus
Paródia Riddikulus!, to je transformácia siedmich kníh o najznámejšom čarodejníkovi na svete do mocného divadelného elixíru, po ktorom vás bude neprestajne štekliť nutkanie na smiech.
Veselé paničky
Brilantná komédia Veselé paničky windsorské z pera anglického dramatika Williama Shakespeara dokazuje, že príbeh z čias kráľovnej Alžbety by mohol byť pokojne aj epizódou zo súčasnosti – veď stále sú medzi nami povaľači, špekulanti, žiarlivci a záletníci.
Korben Dallas
Najnovší štúdiový album „POHYB!“, ktorý uzrie svetlo sveta v roku 2024, dá do pohybu nielen kapelu Korben Dallas, ale predovšetkým ich priaznivcov. Bude to nahrávka, ktorá nedovolí sedieť ani prešľapovať na mieste.
festival_kava-43
Najväčší a jediný Festival KÁVA ČAJ ČOKOLÁDA aj v tomto roku zaútočí na vaše chuťové poháriky a Kunsthalle/Hala umenia sa na dva dni premení na najväčšiu kávovú, čokoládovú a čajovú udalosť roka.
Staré dámy
Skvelá hra štvorice nórskych autorov Staré dámy "Gammel Dame Er Vond Å Vende" v réžii Juraja Nvotu, s ktorou príde do Historickej radnice Štúdio L+S, spríjemní divákom dva večery. Herecké ikony Kamila Magálová (Maggi) a Zdena Studenková (Elizabeth),  ovládnu javisko divadelnej sály 24. a 25. marca 2024 o 19:00 hod.
O lásce1
Perfektne zohraná dvojica českých hercov Karel Roden a Jana Krausová tentokrát medzi nás vstúpia ako pár stredného veku, ktorý o polnoci vo svojom prepychovom byte preberá rôzne traumy zo svojho vzťahu.
Gapa
Plnokrvný blues a funk čaká na poslucháčov na koncerte Gapa & Mečiar Blues Connection so špeciálnym hosťom Arpádom Farkašom v Kasárňach/Kulturparku 28. marca 2024 o 19:30 hod. Ich koncerty sú gitarovo-saxofónovou hrmavicou počas spoločnej, ale i sólovej hry.
Bílek1
Nenechajte si ujsť strhujúci koncert plný prekvapení a emócií. Dávid Bílek vás presvedčí, že aj jedna gitara dokáže nahradiť celú kapelu a garantuje, že to čo uvidíte na jeho multižánrovej gitarovej show, ste ešte nevideli. Keď ho chcete vidieť a počuť, príďte do Historickej radnice 3. apríla 2024 o 19:00 hod.
zoznamka1
Divadlo bez masky pozýva milovníkov divadla na komédiu Zoznamka alebo prečo ešte nemám svojho Milana do Historickej radnice. Predstavenie pre všetkých, ktorí hľadajú lásku a zábavu, si môžete užiť 4. apríla 2024 o 19:00 hod. 
Mirai1
Popová skupina Mirai, aktuálni držitelia strieborného Českého slávika a v súčasnosti najpopulárnejšia česká kapela, ktorá sa stáva čím viac obľúbenou aj na Slovensku, mieri do Košíc. V rámci Mirai sLOVEnsko Tour 2024 odohrajú koncert v Kasárňach/Kulturparku 11. apríla 2024 o 19:00 hod.
Dokonalé dieťa1
Máte pocit, že doma vás už nikto nepočúva? Chcete konečne počuť nejaký dospelý hlas povedať súvislú myšlienku až dokonca alebo len zažiť chvíľku ticha? Vitajte na dokonalej rodičovskej divadelnej terapii Dokonalé dieťa v Historickej radnici, na ktorej sa môžete zúčastniť 30. januára 2024 o 19:00 hod.
Jackson
Chcete zažiť neskutočnú show plnú emócií, tanca, príbehu a odkazu? DANCING MACHINE by SacMJJ Michael Jackson Tribute special edition vyráža na turné s neobíde ani Košice. V Historickej radnici vystúpi s najväčšími hitmi kráľa popu 9. mája 2024 o 19:00 hod.
Pozvánka5
Bláznivú francúzsku komédiu v trojke Pozvánka v réžii Martina Mňahončáka s hudbou Ruda Geriho, ktorej autorom je Hadrien Reccah, uvedie Theatro Wüstenrot v Historickej radnici 15. februára 2024 o 19:00 hod.  
Jana_Kirschner1
Leto v Kulturparku prídu osviežiť dobrou hudbou Jana Kirschner s kapelou a Štefan Štec & Fajta.  Na hlavnom pódiu v areáli parku vystúpia na  dvojkoncerte 6 . júla 2024 o 19:00 hod.
KĽUD
Ochotnícki herci z divadla KĽUD z Kladzian chodievajú baviť košické publikum svojou tvorbou pravidelne. Ich repertoár je bohatý, a hlavne humorný. Každý rok prichádzajú s novou autorskou hrou a inak tomu nebude ani 11. februára 2024 o 18:00 hod. V Kasárňach/Kulturparku sa predstavia s komédiou „Moja žena je umelo inteligentna“.
Chodúr1
Český spevák, skladateľ, textár, multiinštrumentalista, bývalý člen ostravskej rockovej skupiny Robson a víťaz prvej série speváckej súťaže Česko Slovenská SuperStar z roku 2009 Martin Chodúr sa v Historickej radnici predstaví 11. februára 2024 o 18:00 hod. spoločne s menším orchestrom v sprievode klavíra, sláčikového kvarteta a priečnej flauty.
Balkan Bashavel
Kalórie z vianočného hodovania môžete vyskákať spolu s MALALATOU a BDHS na blížiacom sa podujatí Balkan Bashavel v Kasárňach/Kulturparku 24. februára 2024 o 21:00 hod.
pivo
Leto. Večer. Horúčka. Jeden byt. Jeden pár. Ďalší muž. Ďalšia žena. Syrokrém. Čo z tohto môže vzniknúť? Nezabudnuteľný večer pre všetkých! „Hot summer comedy“ Pivo. Plienky. Podprsenky z pera Michala Tomasyho uvedie divadlo f*ACTOR v Historickej radnici 29. februára 2024 o 19:00 hod.
skaza_titaniku_foto_cctibor_bachraty_16
Skaza Titaniku – príbeh, ktorý dodnes fascinuje a inšpiruje umelcov naprieč žánrami. John Fiske napísal vtipnú paródiu pre dvoch hercov, ktorí špekulujú nad tým, ako by si skazu Titaniku zahrali, keby tú možnosť mali.
Ťapákovci 5
Novela Boženy Slančíkovej Timravy Ťapákovci patrí k vrcholným dielam slovenskej dramatickej tvorby, v ktorom nám štipľavým a zatuchnutým humorom rozpráva o živote v jednej dedinskej izbe. Tragikomédiu Silvestra Lavríka zo začiatku 20. storočia uvedie Divadlo 13. opona v Historickej radnici 22. februára 2024 o 18:00 hod.
Chlapi na prenájom
Divadlo Artefalt prináša na scénu zábavnú talkshow, v ktorej sa bude skloňovať humor podľa vzoru chlap – herec. Do Historickej radnice vás prídu zabaviť známe divadelné osobnosti 19. februára 2024 o 18:00 hod.
Redzed1
Redzed, vlastným menom Zdeněk Veselý, aktuálne jedno z popredných mien českej scény a držiteľ diamantovej platne vyráža na turné. Už 16. februára 2024 o 20:00 hod. ho môžeš vidieť aj v Košiciach v Kasárňach/Kulturparku.
smejko a tanculienka
Potešiť všetky detičky rozprávkovými a tanečnými hitmi prídu do Historickej radnice čmeliak Smejko, lienka Tanculienka aj motýlik Huncúlik. V novom predstavení Zaber a makaj! sa 16. februára 2024 o 17:00 hod. rozhodnú urobiť niečo pre svoje zdravie.
Milenec1
Karin Haydu, Martin Mňahončák, Mirka Gális Partlová a Dominika Žiaranová. Aj na týchto známych slovenských hercov sa môžete tešiť v divadelnej hre Milenec, s ktorou príde Teatro Wüstenrot do Historickej radnice 1. februára 2024 o 19:00 hod.
Tri grácie z umakartu
Trpká komédia Tri grácie z umakartu o stretnutí, ktoré raz muselo prísť, ale aj tak bolo nečakané, spríjemní divákom až dva večery v Historickej radnici 28. a 29. januára 2024 o 19:00 hod.
Perinbaba
Rodinný muzikál Perinbaba, ktorý Mestské divadlo Trenčín uvedie v Historickej radnici 27. januára 2024 o 16:00 hod., všetkých príjemne očarí a prenesie do rozprávky, kde dobro vyhráva a zlo je spravodlivo potrestané.
male
Akademický maliar Ján Raška prichádza do Košíc predstaviť svoju tvorbu na výstave s názvom Triplum levitatis (Trojitá levitácia), ktorá bude sprístupnená verejnosti v Galérii Alfa v Kasárňach/Kulturparku od 26. januára do 25. februára 2024.
Kamene-vo-vreckách_WEB
Spišskonovoveské divadlo Kontra sa prezentuje predstaveniami, ktoré inde neuvidíte. Sú to hry, ktoré bavia ľudí pravidelne na Brodway či West Ende, ale aj v iných metropolách Európy. Je to vždy o dobrej zábave a smiechu a predovšetkým o výkonoch hercov, ktorí dokážu zahrať naozaj všetko.