Mimoriadna informácia: Zrušené podujatie - Divadlo Na Sídlisku: Traja vlci a prasiatko

Články

poplach
S brilantnou komédiou jedného z najúspešnejších britských dramatikov súčasnosti Raya Cooneyho Poplach v hoteli Westminster prichádza do Historickej radnice Divadlo Artynas, ktoré garantuje smiech od začiatku až do konca predstavenia. Uvedie ho 30. mája 2024 o 19:00 hod.
Hra o (ci)tróny
Divadlo Radnica pozýva na komické divadelné predstavenie Viktora Csudaia Hra o (ci)tróny, v ktorej sa predstavia zabávači mnohých tvárí - zohrané herecké trio Roman Pomajbo, Oľga Belešová a Štefan Martinovič z Divadla pART of ART. Každý z nich stvárni viaceré postavy zo slovenskej i svetovej histórie 6. júna 2024 o 19:00 hod.
Amfik
Pozrieť si filmové novinky na veľkom plátne, v prípade Košíc na najväčšom v bývalom Československu a na čerstvom vzduchu pod hviezdnou oblohou, je naozaj zážitok.
plagatA3Fin.indd
Inscenácia Meno alebo Komédia, ktorá sa našťastie nestala Vám! prostredníctvom skvelého hereckého obsadenia a mimoriadneho situačného humoru zaručene pobaví každého diváka.
sen svätojánskej noci
Divadlo Astorka Korzo ´90 prináša do Košíc skvelé predstavenie, komédiu Sen svätojánskej noci, ktorú si diváci budú môcť vychutnať počas dvoch večerov v Historickej radnici. Šestnásť vynikajúcich populárnych herečiek a hercov sa postará o vynikajúcu zábavu 18. a 19. júna 2024 so začiatkom o 18:00 hod.
AFF1
MFF Art Film ponúka rozsiahly priestor na prezentáciu diel najnovšej svetovej kinematografie, ale aj významných titulov filmovej histórie a v neposlednom rade kvalitatívny výber snímok slovenského audiovizuálneho prostredia. Najstarší, najväčší a najznámejší slovenský filmový festival pokračuje v obvyklom čase a v meste, ktoré je jeho domovom od roku 2016.
Cristi Puiu
Rumunský režisér a scenárista Cristi Puiu je prvým známym laureátom jedného z honorárnych ocenení, ktoré budú udelené na jubilejnom 30. ročníku najstaršieho a najväčšieho slovenského filmového festivalu.
Miloslav Luther
Jeden z najvýznamnejších slovenských filmových a televíznych režisérov, Miloslav Luther, si prevezme na jubilejnom 30. ročníku najstaršieho a najväčšieho slovenského filmového festivalu Art Film v Košiciach ocenenie určené pre domácich i zahraničných filmových profesionálov.
cover_FB_820x310-100
Prípravy na Leto v Kulturparku 2024 sú v plnom prúde. K13 – Košické kultúrne centrá aj tentoraz chystajú program, ktorý by mal uspokojiť všetky vekové kategórie. Pestrá paleta žánrov splní očakávania aj toho najnáročnejšieho diváka.
Jana_Kirschner1
Leto v Kulturparku prídu osviežiť dobrou hudbou Jana Kirschner s kapelou a Štefan Štec & Fajta.  Na hlavnom pódiu v areáli parku vystúpia na  dvojkoncerte 6 . júla 2024 o 19:00 hod.
Sanchez Amsterdam
Kapela Sanchez Amsterdam oslávila pred rokom 10. výročie od svojho založenia. Na konte má dva albumy a niekoľko úspešných singlov. Jeden z nich sa stal víťazným v Košickom zlatom poklade 2021. Bola to skladba Motýle.
153018
V Amfiteátri Košice máte možnosť v lete zažiť trojdňovú jedinečnú show Kultúra pod hviezdami a vidieť skvelých muzikálových hercov. Čaká vás zábava, ktorá vás dostane do varu, hudba, ktorá pohladí dušu a roztancuje ťa, skvelé herecké a spevácke výkony a jedinečná atmosféra pod holým nebom. V júli privítame muzikálové hviezdy v troch predstaveniach Dracula, Čas růží a Děti ráje.  
12 foto Patrik Minar
Katarína Koščová a Daniel Špiner. Jedna speváčka a jeden klavirista. V prípade, že ide o túto dvojicu, nikto iný vám tam nebude chýbať. Žiaden veľký ansámbel, len dvaja interpreti a spolutvorcovia úplne stačia na to, aby sa dotkli diváka na tých najhlbších miestach. Presvedčia vás o tom na koncerte počas Leta v Kulturparku 23. augusta 2024 o 19:00 hod.
Pi čaj1
Do bláznivého sveta divadelného zákulisia pozýva divákov Divadlo komédie, ktoré na scéne Historickej radnice uvedie jednu z najúspešnejších francúzskych komédií posledných rokov, ocenenú Moliérovou cenou Pi čaj, miláčik! Nazrieť do divadelnej kuchyne môžete 16. mája 2024 o 18:00 hod.
Krvavé peniaze1
Divadlo Múza Teatro v spolupráci so štúdiom L+S obohatí divadelné večery v Historickej radnici napínavou detektívkou autorského tria, troch bratov, ktorí píšu pod značkou Heather Brothers (Bratia Heatherovci), Krvavé peniaze.
2024_PREVAZNE_350_350
Máte chuť sa pobaviť a zasmiať sa? Máme pre vás tip. V Historickej radnici na vás čaká úžasná show s hercom Lukášom Latinákom, jeho hosťami, hudbou a veľkou dávkou humoru v réžii Michala Spišáka. Všetci sú pripravení rozveseliť každého, kto sa rozhodne stráviť večer v spoločnosti vtipných ľudí 27. mája 2024 o 19:00 hod.
Moje baby
Tri generácie žien – dcéra, mama, stará mama a jeden rok v ich živote. Hľadanie strateného otca, hľadanie potenciálneho partnera, hľadanie zmyslu života aj narodenie dieťaťa a jedna smrť. To všetko uvidíte v novej divadelnej hre Moje baby, ktorá mala v januári premiéru na domovskej scéne v bratislavskom Štúdiu L+S v Historickej radnici 13. mája 2024 o 18:00 hod.
Silné reči
Máj je mesiacom lásky vo všetkých podobách. Prácu oslavujeme dňom pracovného pokoja, víťazíme nad fašizmom, čaká nás deň matiek, ošetrovateliek, pôrodných asistentiek a dokonca aj medzinárodný deň bez diét. Poďte s komikmi zo Silných rečí osláviť lásku k humoru smiechom.
adamec1
Slovenský spevák Lukáš Adamec vyráža na dlho očakávanú koncertnú šnúru BODKA TOUR. Aj v Košiciach sa fanúšikovia môžu tešiť na piesne Horúca Láska, Tancuj mi, Najviac, Veď vieš..., ktorými sa zvýraznil na slovenskej hudobnej scéne. Domácemu publiku ich zaspieva 10. mája 2024 o 19:00 hod. v Kasárňach/Kulturparku.
interná preniéra
Zažite príbeh plný napätia, túžby po moci, ale aj humoru a najmä lásky. Pôvodný muzikál Studňa lásky podľa najkrajšej slovenskej povesti rozpráva príbeh lásky tureckého kupca Omara a jeho milej Fatimy, ktorú na Trenčianskom hrade väznil gróf Zápoľský. 
Lužifčák
Lužifčák podcast vyráža na turné a natáčať bude naživo pred publikom. Zabávači Jakub Lužina a Gabo Žifčák prídu so svojim stand-upom aj do Historickej radnice 24. mája 2024 o 19:00 hod. a stretnú sa zoči voči divákom. Pri troche šťastia môžete byť jeho súčasťou. Vyspovedajú vás.
Jackson
Chcete zažiť neskutočnú show plnú emócií, tanca, príbehu a odkazu? DANCING MACHINE by SacMJJ Michael Jackson Tribute special edition vyráža na turné s neobíde ani Košice. V Historickej radnici vystúpi s najväčšími hitmi kráľa popu 9. mája 2024 o 19:00 hod.
Nesmrteľný tanečník
Takmer dve hodiny emócií, skvelých tanečných a speváckych výkonov, živý orchester.. To všetko vás vtiahne priamo do deja predstavenia Nesmrteľný tanečník, ktoré uvedie Poddukelský umelecký ľudový súbor (PUĽS) v Kunsthalle/Hale umenia 8. mája 2024 o 18:30 hod.
horúce leto2
Divadelnú sálu Historickej radnice ovládne komédia o tom, ako chutí sloboda Horúce leto 68 (ako sme utekali). Do Košíc ju prinesie divadlo GUnaGu 23. mája 2024 o 19:00 hod.
oči
Oči, a to ešte Heľenine sa na svojich fanúšikov prídu pozrieť do Kasární/Kulturparku 5. mája 2024 o 19:00 hod. A nielen pozrieť, ale predovšetkým im zahrať a zaspievať tie najobľúbenejšie hity z ich produkcie.
Next step
Kunsthalle/Hala umenia sa opäť roztancuje. Počas dvoch dní sa na parkete budú striedať tanečníci rôznych vekových kategórií, ktorým učaril tanec, konkrétne hip-hop. Pomyselne nás prenesú do 70. rokov minulého storočia do Južného Bronxu v New Yorku, kde tento hudobno-tanečný žáner vznikol.
UTC
Košice znovu ožijú multižánrovým festivalom USE THE C!TY už po šestnásty raz a vy sa máte na čo tešiť. V dňoch 2. – 5. mája 2024  na vás čaká pestrý program v meste. Nezabudnite sa zastaviť pri Urbanovej veži, v átriu Historickej radnice, pri Dolnej bráne, ale aj na Sídlisku Nad jazerom. Všetky podujatia sú bezplatné a vstupenkou pre celé rodiny je dobrá nálada.
holokaust
Ešte medzi nami žijú ľudia, ktorí prežili holokaust a môžeme si vypočuť ich príbeh na vlastné uši, stretnúť ich, vnímať ich naživo a precítiť ich skúsenosť. V rozhovore s Dagmar Mozolovou 17. mája 2024 o 18:00 hod. vyrozpráva svoj príbeh preživšia Denisa Nikodémová.
Killer Queen1
Unikátna Queen show priamo z Londýna mieri na Slovensko. Priaznivcom hudobnej ikony prinesie neopakovateľný zážitok plný hudobného umenia a energie. Legendárna skupina ožije aj v košickom Amfiteátri 19. mája 2024 o 20:00 hod.
tichá noc2
Bratislavské divadlo GUnaGU pozýva divákov do Historickej radnice na čiernu komédiu Viliama Klimáčka nielen o Vianociach Tichá noc (silenta nokto), ktorú uvedie 27. apríla 2024 o 17:00 hod.
Nádej zomiera posledná
Úsmevná groteska s prvkami kabaretu a čierneho humoru o našej každodennosti, neúspechoch, absurdite života a vytrvalej viere, že raz bude lepšie, len treba vydržať, spríjemní večer divákom v Historickej radnici.
Pucung
Unikátny multižánrový protikorupčný festival Pucung opäť prinesie program plný diskusií, koncertov, inšpiratívnych talkov či workshopov. Siedmy ročník, ktorý sa uskutoční v Kasárňach/Kulturparku v dňoch 26. a 27. apríla 2024, sa bude niesť v znamení hesla Patríme na západ.
DSC_55432 web
V Galérii Alfa v Kasárňach/Kulturparku sa v spoločnom projekte a vzájomnom dialógu  Spatial Cases predstaví dvojica popredných moravských umelcov Václav Kočí (1981) a Břetislav Malý(1985). Ich tvorbu si budú môcť návštevníci pozrieť od 25. apríla do 9. júna 2024.