Mimoriadna informácia: Zrušené podujatie - Divadlo Na Sídlisku: Traja vlci a prasiatko

Články

zastupne-pozadie
Tomáš Jetel si medzi dvoma výstavami v Prahe odskočil niečo vytvoriť počas 24 hodín do Galérie Alfa v Kasárňach/Kulturparku.
IMG_6649
Po siedmich dňoch sa v Kasárňach/Kulturparku uskutočnila záverečná vernisáž, ktorá prepojila všetky umelecké výstupy experimentálneho umeleckého projektu 24 hodín. Konečná výstava všetkých diel bola prepojená tiež s vernisážou Zuzany Žabkovej: Viesť a nasledovať.
zastupne-pozadie
Treťou premiérou baletu v tejto sezóne bude 25. apríla uvedenie neoklasického baletu Anna Karenina na motívy známeho románu L. N Tolstého a na hudbu Rodiona Ščedrina. S košickými tanečníkmi ho pripravuije ruský režisér a choreograf Kirill Simonov, s ktorým sme hovorili o vznikajúcej inscenácii.
orez-plagat-albatros-katka
Najrýchlejší parný rušeň Albatros, pýcha československej železničnej histórie, potiahne vlak naprieč Slovenskom z Bratislavy do Košíc. Cieľom bude Rušňopárada 2014, tradičné rodinné podujatia v metropole východu posledný aprílový víkend. Mimoriadnym vlakom sa môžu zviezť všetci, čo sa chystajú na akciu či už z Bratislavy, Liptovského Mikuláša, Tatier, Popradu alebo zo Spiša. Vo východnej polovici Slovenska môžu nastupovať v sobotu ráno 26. apríla, v západnej polovici v piatok podvečer.
zastupne-pozadie
Jazzový festival One Day Jazz Fest, ktorý odštartuje už o niekoľko dní, opäť rozpáli publikum. Po legendárnych hviezdach ako sú Hiromi, Tower of Power či Chaka Khan sa tentoraz môžu diváci tešiť na nemenej zaujímavého hosťa. Do Košíc príde svetoznámy americký bubeník Chris Dave, ktorý prijal pozvanie Martina Valihoru.
zastupne-pozadie
Výstavné priestory K13 - Košické kultúrne centrá nezostávajú prázdne a zapĺňajú ich stále nové diela a autori. V budove Bravo Kasární/Kulturparku sa momentálne pripravuje vernisáž výstavy Nestále monumenty, ktorá prezentuje tvorbu košického umelca Petra Lipkoviča. Práce umelca, ktorého život a umelecké pôsobenie sú úzko späté s týmto mestom, si budú môcť návštevníci pozrieť od 10. apríla do 4. mája. Bude to opäť niečo iné zo širokého spektra vizuálneho umenia. Diela, ktoré vznikli len nedávno.
zastupne-pozadie
Dvadsaťštyri hodín. Ani o minútu viac nebude mať sedem umelcov na vytvorenie siedmich na seba nadväzujúcich umeleckých diel, a to všetko počas siedmich dní. Nemožné? Práve naopak. Príďte sa presvedčiť na vlastné oči. Už 10. apríla v Kasárňach/Kulturparku odštartuje experimentálny umelecký projekt 24 hodín.
IMG_1679
Nestále monumenty je názov výstavy, ktorá zaplnila priestory budovy Bravo Kasární/Kulturparku mohutnými architektonickými objektmi košického výtvarného umelca Petra Lipkoviča. Do sveta do modra ladených farieb umeleckých diel môžu návštevníci vstúpiť do 4. mája.
karenina1_tit
Treťou premiérou baletného súboru v aktuálnej sezóne bude 25. apríla autorský neoklasický balet Anna Karenina mladého ruského režiséra a choreografa Kirilla Simonova na motívy svetoznámeho románu ruského klasika Leva Nikolajeviča Tolstého.
zastupne-pozadie
Nový album Modrý jazyk predstavila skupina Billy Barman na sklonku minulého roka. Do dnešného dňa zbiera hudobná novinka výrazne pozitívne reakcie kritikov a recenzentov. Kapela sa rozhodla urobiť radosť zberateľom a vydať novinku i vo forme vinylu. Na jar navyše precestuje celé Slovensko, aby album naživo predstavila fanúšikom v ich obľúbených hudobných kluboch. V rámci BACK TO THE CLUBS TOUR 2014 sa Košičanom predstaví skupina 3. apríla o 19:30 v Kasárňach/Kulturparku.
PRO-TEZA-SOLITUDO-Autobus-foto-Ctibor-Bachraty_
O brutálnej satire, o samote, kríze morálky, hodnôt a vzťahov v spoločnosti je predstavenie SOLITUDO v podaní trnavského Divadla Disk, ktoré sa predstaví košickému publiku už tento piatok, 4. apríla, v Kasárňach/Kulturparku.
DSC_1701
V rámci BACK TO THE CLUBS TOUR 2014 sa Košičanom štvrtkový večer (3. 4.) v Kasárňach/Kulturparku predstavila skupina Billy Barman. Pripravili si aj prekvapenie v podobe dvoch predkapiel- Bad Karma Boy a Walter Schnitzelsson.
IMG_3562
Do Kasární/Kulturparku si chodia ľudia "zafilozovať". Prednášky spojené s diskusiou, ktoré vedú niekedy až k polemike, si obľúbili všetky vekové kategórie. Aj včera sme privítali stálych hostí. Tentokrát sa filozofovalo aj o náboženstve. Ak ste nenabrali ešte odvahu, príďte k nám nabudúce.
zastupne-pozadie
Divadlo NEON prichádza po minuloročnej premiére na scénu Kasární/Kulturparku s reprízou tragikomickej komédie „Tri“, ktorú herci odohrajú 30. marca o 19:00. Autorkou scenára a zároveň režisérkou je Zuzana Dovičáková.
Ulu-Braun-Atlantic-Garden-2010
Výstava Privátny nacionalizmus/Private Nationalism, ktorá sa v Kunsthalle/Hale umenia začne 27. marca a potrvá do 30. apríla zachytáva rôzne prejavy neznášanlivosti. Zapojili sa do nej krajiny V4, Nemecko a Turecko. Predstaví široký záber foriem vizuálneho umenia – od objektov, inštalácií, cez maľbu, fotografiu či zvukovú inštaláciu. Putovný výstavný projekt pripravilo Kassákovo centrum intermediálnej kreativity, K13 – Košické kultúrne centrá a hlavný organizátor z Maďarska The Apparoach Art Association Pécs..
bobalet
Tanečná skupina BoBALET z Košíc vystúpi už tento štvrtok v Kasárňach/Kulturparku s tanečným predstavením Art Dance 2014. K divákom prehovorí rečou tela premiérovými choreografiami Slzy mora, Svedomie, Dom bábik, Let č. 358, Move, Medúzy, I dance for you, Leo, Výkrik, Kde si, Chiara? a počiatok. Predvedú tanec, ktorým vyjadria svoje pocity.
zastupne-pozadie
Netradičné oslavy Svetového dňa divadla priniesli na javisko Historickej budovy ŠD Košice jedinečné predstavenie. V tretej repríze Divadelnej kvapky krvi účinkovalo 88 darcov, z ktorých 23 prišlo najvzácnejšiu tekutinu darovať prvýkrát. Pre všetkých bolo darovanie krvi priamo na javisku jednej z najkrajších divadelných budov v strednej Európe nielen dobrým skutkom, ale aj veľkým zážitkom.
DSC_1621
Tanečná skupina BoBALET z Košíc vystúpila vo štvrtok v Kasárňach/Kulturparku s tanečným predstavením Art Dance 2014. K publiku prehovorila rečou tela premiérovými choreografiami Slzy mora, Svedomie, Dom bábik, Let č. 358, Move, Medúzy, I dance for you, Leo, Výkrik, Kde si, Chiara? a Počiatok.
zastupne-pozadie
Rôzne prejavy neznášanlivosti zachytáva novootvorená výstava v Kunsthalle/Hale umenia Privátny nacionalizmus/Private Nationalism v podobe umeleckých diel autorov krajín V4, Nemecka a Turecka, ktorými sa umeleckou formou vyjadrujú k nacionalizmu. Na obrovskej výstavnej ploche od včera do konca apríla predstavujú široký záber foriem vizuálneho umenia od objektov, zvukových a video inštalácií, cez maľbu a fotografiu tak, ako vnímajú spoločnú problematiku nacionalizmu cez svoju tvorbu.
zem_a_vek
Vydavateľstvo Sofian Publishing a Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja pripravili pre širokú verejnosť v piatok 28. marca 2014 o 16:30 hod. v priestoroch knižnice na Lipovej ul. 3 stretnutie so šéfredaktorom časopisu ZEM A VEK Tiborom Eliotom Rostasom.
zastupne-pozadie
Svetový deň divadla oslávi Štátne divadlo Košice už tretím ročníkom jedinečného podujatia Divadelná kvapka krvi. Už vo štvrtok, 27. marca, od 8:00 do 11:00 hod. môžu všetci, ktorí chcú pomôcť druhým, prísť do Historickej budovy ŠD a darovať najvzácnejšiu tekutinu priamo na doskách, ktoré znamenajú svet, v spoločnosti známych osobností košického divadla.
zastupne-pozadie
Divadlo Štúdio tanca Banská Bystrica pripravilo aj pre divákov z Košíc tanečný projekt 7 choreografov, ktorý uvedie 23. marca o 18:00 v Kasárňach/Kulturparku.
zastupne-pozadie
V dňoch 27. až 30. marca po ročnej prestávke zavíta do Košíc medzinárodný filmový festival FEBIOFEST. Podujatie sa uskutoční v priestoroch Bábkového divadla Košice na Alžbetinej ulici 38. Občianske združenie CINEFIL, ktoré je organizátorom košickej časti Febiofestu spolu s Asociáciou slovenských filmových klubov pri tejto príležitosti organizuje aj verejnú diskusiu, venovanú budúcnosti filmového klubu a kamenných kín v Košiciach.