Mimoriadna informácia: Zrušené podujatie - Divadlo Na Sídlisku: Traja vlci a prasiatko

Články

588A3039-768x432
Tí najvyberanejší stand-up komici sa stretnú, aby vás spoločne zabavili v panelovej show Bratislavský kaviár vs. Košice v Historickej radnici 10. novembra 2023 o 20:00 hod.
FAD
Festival amatérskych divadiel v Košiciach je príležitosťou pre neprofesionálne divadelné súbory prezentovať svoju činnosť pred publikom a ukázať svoj talent a nadanie. Jeho 4. ročník sa uskutoční v dňoch 10. – 12. novembra 2023 v Kasárňach/Kulturparku.
Martin Pavlík © Adam Paľo
Štátna filharmónia Košice pripravila v rámci festivalu Nová slovenská hudba koncert s výstižným názvom Nová hudba v Kunsthalle, ktorý sa uskutoční 9. novembra 2023 o 19:00 hod. Orchester ŠFK povedie Balász Horváth, sólistami večera budú huslista Martin Pavlík a akordeonista Peter Katina.
qubit
Konferencia Qubit, ktorá sa uskutoční v Kasárňach/Kulturparku 8. – 9. novembra 2023, spája profesionálov z oblasti informačnej a kybernetickej bezpečnosti. Príďte sa podeliť o cenné vedomosti a skúsenosti, týkajúce sa oblasti rozvoja, aktuálnych nariadení a trendov v IT security a digitálnej transformácie, so zreteľom na kľúčové spôsoby riadenia organizácií.
Nedved
Český spevák, hudobný skladateľ, gitarista a podnikateľ Honza Nedvěd ml., Hanka Nedvědová, bratia Oršulíkovci a Ladislav Zvak si pred dvoma rokmi povedali, že spolu šliapnu do pedálov a založia novú kapelu. Od vlaňajška si s nimi môžete zaspievať nielen staré hity od skupiny Příbuzní, Spirituál Kvintet či Brontosaurov, ale aj mnoho nových autorských hitov.
Dvorak-Pavel-Cina-2023-9
Poďte opäť cestovať s Pavlom Dvořákom a Michalom Knitlom, ktorí sa v rámci festivalu Cestou necestou podelia s Košičanmi o zážitky z Ekvádora, Salvádora a Číny. Srdečne vás pozývajú 23. októbra 2023 do Kasární/Kulturparku. Porozprávajú, aké krajiny navštívili, o kolumbijskom karnevale v Barranquile aj o výstupoch na sopky.
Košický zlatý poklad
Kto si odnesie trofej z 39. ročníka pesničkovej súťaže Košický zlatý poklad, ktorej vyhlasovateľom a organizátorom je Štúdio RTVS Košice, sa dozvieme už túto sobotu. Finále sa uskutoční 21. októbra 2023 o 19:00 hod. v Kasárňach/Kulturparku a naživo v priamom prenose v Rádiu Slovensko a Rádiu Regina Východ.
A Room
Dnes, v roku 2023, ľudstvo vďaka pozoruhodnému vývoju technológií odkrýva nové možnosti prejavu ľudskosti – „rozšírenú ľudskosť“. Pojem Augmented Humanity je však stále nejasný a vágny. Miesto jednoznačnej a presnej odpovede na to, či ide o novú evolučnú formu ľudstva alebo jednoducho ide o špičkovú technológiu, ktorá sa vyvíja s ľudstvom, nám kladie množstvo otázok.
game days1
Od 26. do 28. októbra 2023 budú Kasárne/Kulturpark opäť hostiť svetoznámych a aj domácich herných vývojárov na 10. ročníku videohernej konferencie a festivalu GAME DAYS. Vytvorený je tak, aby odrážal potreby vývojárov hier s cieľom posunúť ich hry a podnikanie na novú úroveň.
fragile
Občianske združenie Slnečná jeseň organizuje benefičný koncert s názvom “Každý vie byť užitočný”, ktorý sa uskutoční 29. októbra 2023 o 19:30 hod. v Kasárňach/Kulturparku. Na druhom ročníku vystúpi vokálna skupina FRAGILE. Projekt je zameraný na podporu vzdelávania a budúcnosti študentov so zdravotným znevýhodnením na Spojenej škole Opatovská 101 v Košiciach.
Face of the Universum
Tatsuru Arai je japonský skladateľ a programátor, ktorý žije a pracuje v Berlíne. Do Košíc prišiel v rámci Európskej platformy mediálneho umenia (EMAP), aby pracoval s košickým umelcom Borisom Vaitovičom na tvorbe site-specific multižánrového umeleckého diela s názvom „Face of the Universe“ (Tvár vesmíru). Dielo bude súčasťou tohtoročného festivalu Art & Tech Days a vystavovať ho budú v Kunsthalle/Hale umenia od 20. októbra do 30. novembra 2023.
prevažne nevážne
Zábavná show „Prevažne nevážne“ s hercom Lukášom Latinákom, jeho hosťami Filipom Tůmom, Vladimírom Kobielským a Mariánom Miezgom, hudbou a veľkou dávkou humoru v réžii Michala Spišáka, je absolútna novinka. V Historickej radnici spôsobí explóziu smiechu 6. novembra 2023 o 19:00 hod.
profesor1
S komédiou Profesor prichádza divadlo ACTORES Rožňava do Historickej radnice na Hlavnej 59 pobaviť divákov. To, že niekto neverí na duchov neznamená, že duchovia neveria na neho. Či snáď, že dokonca neexistujú. Ako to vlastne je, sa dozviete na predstavení 19. októbra 2023 o 19:00 hod.
kontrabas6
Hra nemeckého spisovateľa a dramatika Patricka Süskinda Kontrabas patrí do Zlatého fondu slovenského profesionálneho divadla a tento poklad môžu diváci vidieť v obnovenej verzii aj v Historickej radnici 30. októbra 2023 o 19:00 hod.
Roast Simony
Komici Silných rečí sa po letnej pauze vrátili na pódiá, aby šírili smiech všade, kde je to možné a bavili ľudí. Večer naozaj drsného osobného humoru zažijete na Roast show Simony v Historickej radnici 27. októbra 2023 o 19:00 hod.
Molière: Lakomec
Molièrova hra Lakomec z obdobia klasicizmu má aj po troch storočiach ostrý náboj satiry a neľutuje žiadneho držgroša. Mestské divadlo Trenčín sa pri jej inscenovaní vracia do Molièrových čias, kedy sa profesionálne kočovné divadelné spoločnosti presúvali po Európe a zabávali ľudí všade tam, kam prišli.
JanMocek_Virtual_Ritual06_fotokredit_archivsixhouses_cropped
Virtual Ritual je originálna gamingová performance privádzajúca divákov do paralelného sveta online videohier (MMOG), do ktorých sa každý deň po celom svete logujú milióny ľudí. Projekty Jana Mocka sa pohybujú na hranici divadla a vizuálneho umenia. Vo svojich performance, držiacich prst na tepe doby, otvára súčasné témy v ich zložitosti a nejednoznačnosti a zároveň ponúka atmosférický a silne zmyslový zážitok. Presvedčiť sa o tom môžete na predstavení 18. októbra 2023 o 19:00 hod. v budove Alfa v Kasárňach/Kulturparku.
ABBA mania
Najúspešnejšia popová kapela všetkých čias ABBA fanúšikov očarúva už neuveriteľných 50 rokov svojimi skladbami a vy si ich môžete teraz vychutnať naživo. Najväčšia tribute show na Slovensku má pre vás pripravené hity od Mama Mia, SOS, Dancing Queen, Super Trouper, The Winner Takes It All, Waterloo, Money, Money, Money až po Thank You For The Music. Príďte si užiť ABBA STARS do Historickej radnice 18. októbra 2023 o 18:00 hod.
Pravda1
Keď sa chcete zabaviť, príďte do Historickej radnice na francúzsku komédiu súčasného najhrávanejšieho francúzskeho dramatika Floriana Zellera Pravda. Predstavenie o manželskom štvoruholníku a nevere, v ktorej je umenie klamať dotiahnuté do dokonalosti uvedie Divadlo 13. opona 25. októbra 2023 o 18:00 hod.
Lacikam_nove_turne
Andy Kraus a Viki Ráková po úspešnej tour „Lacikám nedráždi“ prichádzajú do Košíc s novou obnovenou verziou predstavenia. Divákov pozývajú do Historickej radnice 16. októbra 2023 o 19:00 hod.
376667763_817211600407035_1639265190033161879_n
Festival Art & Tech Days každoročne spája umenie, dizajn, technológie a vedu. Siedmy ročník prináša tému Augmented Humanity. Bohatý festivalový program je plný svetových spíkrov, ktorí ponúkajú skúsenosti zo širokého spektra disciplín a rozličné pohľady na to, ako technológie, inovácie a kreativita rozširujú a zlepšujú možnosti v oblastiach kvality života, komunikácie a spolupráce.
esencia1_cropped
Folklór, tradície, tanec, hudba, spev a dobrá nálada – program namiešaný z Abova, Gemera, Spiša, Zemplína a domácich i zahraničných hostí. Taký bude festival tradičnej kultúry ESENCIA pod taktovkou Centra kultúry Košického kraja, ktorý sa bude konať v dňoch 12. – 14. októbra 2023 v Kunsthalle/Hale umenia.
Sex-pre-pokrocilych-cierna-update
V Historickej radnici čaká na divákov ďalší skvelý večer. Divadlo Nová scéna prináša do Košíc predstavenie Sex pre pokročilých autorky Michele Rimlovej, ktoré uvedie 11. októbra 2023 o 19:00 hod.
dinosaurie vajcia
Tohtoročnú Bielu noc obohatí aj monumentálna inštalácia ôsmich trojmetrových vajec chránených valom piesočných vriec s názvom Last generation od slovenského vizuálneho umelca Andrása Cséfalvaya. Počas troch nocí od 6. do 8. októbra 2023 majú návštevníci možnosť vstúpiť do Galérie Alfa v Kasárňach/Kulturparku a priblížiť sa poslednej generácii.
bn_label_uzol (1)
Čo v tebe evokuje uzol? Spomínaš si na slávny Gordický uzol, ktorý nebolo možné rozviazať a dal sa len preťať? Objekt vo verejnom priestore, vytvorený kolektívom BN Label, si prepožičiava niektoré konotácie, ktoré sa k podobnému motívu viažu. Na bielom námestí pred Kasárňami/Kulturparkom vás prekvapí umelecké dielo Uzol počas Bielej noci 6. – 8. októbra 2023 a vy môžete premýšľať, ako ho rozviazať.
Prázdnota
Premýšľali ste už niekedy nad prázdnotou? Niekto sa jej bojí, v inom vyvoláva pokoj či možnosti nového začiatku. Dielo Ondreja Revického, ktoré si môžu návštevníci Bielej noci pozrieť 6. – 8. októbra 2023 v múzeu mestského opevnenia Dolná brána, tému prázdnoty približuje v rovine verejného priestoru, ale tiež na úrovni osobných činov a rozhodnutí.
Lousy Auber
Vstúp do svojej bubliny. Slovenský fotograf a umelec Lousy Auber vyplní počas Bielej noci 6. – 8. októbra 2023 priestory Kunsthalle/Haly umenia pôsobivo meniacou sa architektúrou a dynamickou súhrou farieb, svetla a zvuku.
Dopamine
Závislosť, láska aj fyzická aktivita majú spoločný hormón - dopamín. Ten sa uvoľňuje, keď sa venujete príjemným činnostiam. Jeho hlavnou funkciou je efekt odmeny, ktorý nasleduje po pozitívnych udalostiach alebo činnostiach.
Biela-noc-2023
Už tento víkend sa do Košíc vráti Biela noc, najnavštevovanejší festival súčasného umenia na Slovensku. V osvedčenom trojdňovom formáte predstaví vyše 30 umeleckých inštalácií, multimediálnych objektov, výstav, filmov či projekcií, ktoré premenia nočné mesto na zážitkovú galériu pre všetky generácie. Okrem domácich autorov sa môžeme tešiť na renomovaných umelcov z Francúzska, Rakúska, Rumunska, Čiech a Holandska, ktorí svojou tvorbou rozžiaria ulice aj interiéry každý deň po zotmení od 6. do 8. októbra 2023.
Adam Hudec
Dýchanie je základnou ľudskou činnosťou, no len zriedka venujeme pozornosť tomu, ako a čo dýchame. Prach, ktorý je všade okolo nás, je aj z nás - tvoria ho aj naše bunky. Dýchaním sa opäť dostáva do nášho tela ako vzduchové znečistenie.
Synestézia
Autorská dvojica Christián Frank a Matej Šulgan v spolupráci s OPTIO prináša na Bielu noc jedinečnú umeleckú inštaláciu, ktorá v reálnom čase prepája zvuk, obraz a hologram. Každý večer od 6. do 8. októbra 2023 vás pozýva do budovy Alfa v Kasárňach/Kulturparku do sveta synestézie, v ktorom vnímanie sveta jedným zmyslom vytvára dodatočné pocity, charakteristické pre iný zmyslový orgán. Vďaka tomu niektorí jedinci dokážu napríklad počuť odtiene farieb ako zvukové tóny.
UCET_plagat_fotoCtibor_Bachraty_20_cropped
Komédia Účet vystaví účet mužskému naturelu. Trojica výrazných a skúsených hercov Ady Hajdu, Lukáš Latinák a Róbert Jakab vtiahnu divákov do sledu humorných situácií, ktoré sa začínajú exhibíciou veľkého ega a končia skúškou kamarátstva. Jednoducho komédia o mužoch, ktorí si myslia, že rozumejú ženám, ale nerozumejú ani sami sebe. Presvedčí vás o tom divadelné predstavenie v Historickej radnici 1. októbra 2023 o 19:00 hod.
Smejko
Príďte si milí chrobáčikovia zacvičiť so Smejkom, Tanculienkou a Huncúlikom do Historickej radnice 30. septembra 2023 o 10:00 a 14:00 hod. Počas predstavenia Zaber a makaj! sa rozhodnú urobiť niečo pre svoje zdravie. A tak sa všetci traja dohodnú, že začnú poctivo cvičiť. Všetci traja...teda okrem Smejka.