Mimoriadna informácia: Zrušené podujatie - Divadlo Na Sídlisku: Traja vlci a prasiatko

Články

Veselé paničky
Brilantná komédia Veselé paničky windsorské z pera anglického dramatika Williama Shakespeara dokazuje, že príbeh z čias kráľovnej Alžbety by mohol byť pokojne aj epizódou zo súčasnosti – veď stále sú medzi nami povaľači, špekulanti, žiarlivci a záletníci.
riddikulus
Paródia Riddikulus!, to je transformácia siedmich kníh o najznámejšom čarodejníkovi na svete do mocného divadelného elixíru, po ktorom vás bude neprestajne štekliť nutkanie na smiech.
Sen každej ženy
DIVAdlo DIVA chystá pre divákov v Košiciach až dve predstavenia. Príďte do Historickej radnice snívať Sen každej ženy 16. marca 2024 o 16:30 a o 19:00 hod. S humorom a gráciou vás príbehom prevedú obľúbení herci Andrea Karnasová, Braňo Deák a Andrea Profantová.
Horúca sprcha
Divadlo komédie pozýva divákov do Historickej radnice na predstavenie Horúca sprcha, ktorú uvedie 11. marca 2024 o 19:00 hod. Divadelne efektná, textovo vybrúsená a tematicky vtipná komédia je o partnerských vzťahoch v podaní vynikajúcich hercov.
cestou necestou2
Dva dni plné inšpirácie môžete zažiť v Kasárňach/Kulturparku pri premietaní piatich filmov plných dobrodružstva na 14. ročníku Expedičnej kamery a cestovateľskom festivale Cestou necestou 11. a 12. marca 2024.
Rysavá jalovica1
Spišskonovoveské Divadlo na Predmestí prichádza do Košíc s bláznivou komédiou o mužoch, ženách, pálenke a jednej jalovici Maline. Nezabudnuteľnú slovenskú klasiku Rysavá jalovica na motívy poviedky Martina Kukučína si diváci môžu pozrieť 7. marca 2024 o 19:00 hod. v Historickej radnici.
hrdza
Prešovská skupina Hrdza pokrstí nový album Čo mi je, to mi je so Štefanom Štecom. Na koncerte v Historickej radnici 5. marca 2024 o 19:00 hod. vo veľkej zostave predstaví svoj najnovší počin, ktorý v januári obsadil 6. miesto v prestížnom zahraničnom rebríčku World Music Charts Europe.
pivo
Leto. Večer. Horúčka. Jeden byt. Jeden pár. Ďalší muž. Ďalšia žena. Syrokrém. Čo z tohto môže vzniknúť? Nezabudnuteľný večer pre všetkých! „Hot summer comedy“ Pivo. Plienky. Podprsenky z pera Michala Tomasyho uvedie divadlo f*ACTOR v Historickej radnici 29. februára 2024 o 19:00 hod.
skaza_titaniku_foto_cctibor_bachraty_16
Skaza Titaniku – príbeh, ktorý dodnes fascinuje a inšpiruje umelcov naprieč žánrami. John Fiske napísal vtipnú paródiu pre dvoch hercov, ktorí špekulujú nad tým, ako by si skazu Titaniku zahrali, keby tú možnosť mali.
Balkan Bashavel
Kalórie z vianočného hodovania môžete vyskákať spolu s MALALATOU a BDHS na blížiacom sa podujatí Balkan Bashavel v Kasárňach/Kulturparku 24. februára 2024 o 21:00 hod.
Ťapákovci 5
Novela Boženy Slančíkovej Timravy Ťapákovci patrí k vrcholným dielam slovenskej dramatickej tvorby, v ktorom nám štipľavým a zatuchnutým humorom rozpráva o živote v jednej dedinskej izbe. Tragikomédiu Silvestra Lavríka zo začiatku 20. storočia uvedie Divadlo 13. opona v Historickej radnici 22. februára 2024 o 18:00 hod.
Chlapi na prenájom
Divadlo Artefalt prináša na scénu zábavnú talkshow, v ktorej sa bude skloňovať humor podľa vzoru chlap – herec. Do Historickej radnice vás prídu zabaviť známe divadelné osobnosti 19. februára 2024 o 18:00 hod.
Redzed1
Redzed, vlastným menom Zdeněk Veselý, aktuálne jedno z popredných mien českej scény a držiteľ diamantovej platne vyráža na turné. Už 16. februára 2024 o 20:00 hod. ho môžeš vidieť aj v Košiciach v Kasárňach/Kulturparku.
smejko a tanculienka
Potešiť všetky detičky rozprávkovými a tanečnými hitmi prídu do Historickej radnice čmeliak Smejko, lienka Tanculienka aj motýlik Huncúlik. V novom predstavení Zaber a makaj! sa 16. februára 2024 o 17:00 hod. rozhodnú urobiť niečo pre svoje zdravie.
Pozvánka5
Bláznivú francúzsku komédiu v trojke Pozvánka v réžii Martina Mňahončáka s hudbou Ruda Geriho, ktorej autorom je Hadrien Reccah, uvedie Theatro Wüstenrot v Historickej radnici 15. februára 2024 o 19:00 hod.  
KĽUD
Ochotnícki herci z divadla KĽUD z Kladzian chodievajú baviť košické publikum svojou tvorbou pravidelne. Ich repertoár je bohatý, a hlavne humorný. Každý rok prichádzajú s novou autorskou hrou a inak tomu nebude ani 11. februára 2024 o 18:00 hod. V Kasárňach/Kulturparku sa predstavia s komédiou „Moja žena je umelo inteligentna“.
Chodúr1
Český spevák, skladateľ, textár, multiinštrumentalista, bývalý člen ostravskej rockovej skupiny Robson a víťaz prvej série speváckej súťaže Česko Slovenská SuperStar z roku 2009 Martin Chodúr sa v Historickej radnici predstaví 11. februára 2024 o 18:00 hod. spoločne s menším orchestrom v sprievode klavíra, sláčikového kvarteta a priečnej flauty.
Milenec1
Karin Haydu, Martin Mňahončák, Mirka Gális Partlová a Dominika Žiaranová. Aj na týchto známych slovenských hercov sa môžete tešiť v divadelnej hre Milenec, s ktorou príde Teatro Wüstenrot do Historickej radnice 1. februára 2024 o 19:00 hod.
Tri grácie z umakartu
Trpká komédia Tri grácie z umakartu o stretnutí, ktoré raz muselo prísť, ale aj tak bolo nečakané, spríjemní divákom až dva večery v Historickej radnici 28. a 29. januára 2024 o 19:00 hod.
Perinbaba
Rodinný muzikál Perinbaba, ktorý Mestské divadlo Trenčín uvedie v Historickej radnici 27. januára 2024 o 16:00 hod., všetkých príjemne očarí a prenesie do rozprávky, kde dobro vyhráva a zlo je spravodlivo potrestané.
male
Akademický maliar Ján Raška prichádza do Košíc predstaviť svoju tvorbu na výstave s názvom Triplum levitatis (Trojitá levitácia), ktorá bude sprístupnená verejnosti v Galérii Alfa v Kasárňach/Kulturparku od 26. januára do 25. februára 2024.
Kamene-vo-vreckách_WEB
Spišskonovoveské divadlo Kontra sa prezentuje predstaveniami, ktoré inde neuvidíte. Sú to hry, ktoré bavia ľudí pravidelne na Brodway či West Ende, ale aj v iných metropolách Európy. Je to vždy o dobrej zábave a smiechu a predovšetkým o výkonoch hercov, ktorí dokážu zahrať naozaj všetko.
00-Eva-Holubova-Petr-Ctvrtnicek-labrador-Me-nezadusis-678x381
Najlepšia komédia o živote je tá, v ktorej nechýba štipka tragiky. Osviežujúce divadelné predstavenie rozoberie ilúzie, omyly i skúsenosti jednej ženy naprieč jej životnou púťou, a to samozrejme s patričnou dávkou humoru, nadhľadu a láskavosti.
SCANDI1
Aj 10. ročník prehliadky súčasných severských filmov SCANDI chce divákom predstaviť rozmanitosť a bohatstvo súčasnej škandinávskej kinematografie. Zameria sa na filmy, ktoré boli úspešné na festivaloch alebo mali ohlas u miestneho publika a filmových kritikov. Ponúka filmy, ktoré sú žánrovo rôznorodé a zároveň podnecujú diskusiu o naliehavých spoločenských otázkach.
Malý princ
Silný príbeh plný myšlienok LEPETIT Malý princ, ktorého autorom je Antoine de Saint-Exupéry, v podaní zoskupenia profesionálnych tanečníkov a performerov CREDANCE COMPANY & Maca a Kapela roka v réžii Ladislava Cmoreja zasiahne asi každého.
cestou necestou
OZ Cestou necestou vás pozýva na premietanie šiestich dobrodružných filmov Snow Film Festu 2023 a tri cestovateľské prezentácie o Ázii (Kórea, Čína, Taiwan), Peru a Islande do Kasární/Kulturparku 15. a 16. januára 2024.
orig_Novorocni_Kandracovci_2024_BA__PO_20231124153527
Novoročné koncerty majú vždy svoje čaro. Možno aj preto, že nový rok je vždy poslom nových nádejí a očakávaní. Kandráčovci vás pozývajú do Historickej radnice 6. januára 2024 o 17:00 hod.
Cigánski diabli
Pripravte sa na dávku temperamentu, emócie a skvelého hudobného zážitku. S vianočným koncertom príde do Košíc obľúbený orchester Cigánski diabli. V Historickej radnici to naplno rozbalí 19. decembra 2023 o 18:00 hod. 
muller
Richard Müller je legendou česko-slovenskej hudobnej scény, vynikajúci spevák s nezabudnuteľným hlasom, hudobník, skladateľ a textár. Rozžiarte si s ním magický predvianočný čas na koncerte v rámci Čierna labuť, biela vrana tour v Historickej radnici 18. decembra 2023 o 19:00 hod.  
Kollárovci1
Obrovský záujem a vypredaný koncert Najkrajšie Vianoce s Kollárovcami 15. decembra 2023 v Historickej radnici si vynútil v Košiciach pridať ďalší, a tak keď sa vám nepodarilo zohnať vstupenky na osemnástu hodinu, tak máte príležitosť vidieť a počuť túto kapelu o pätnástej.
ŠUP_TODAY_FB_event
Výstava s názvom ŠUP TODAY, ktorá bude sprístupnená v Galérii Alfa v Kasárňach/Kulturparku od 15. decembra 2023 do 21. januára 2024, predstaví aktuálnu tvorbu jednotlivých odborov Školy umeleckého priemyslu v Košiciach.
zoo1
Nechajte sa vtiahnuť do existenčných problémov dospievajúcej mládeže v autentickej divadelnej adaptácii známeho knižného bestselleru My deti zo stanice ZOO, ktorá je drsná ako život sám.
504x238mm_sialeneNoznicky2
Teatro Wüstenrot príde zabaviť divákov do Historickej radnice s komédiou Šialené nožničky 13. decembra 2023 o 19:00 hod. Čaká na nich zábava, napätie, bláznivé situácie, neočakávané rozuzlenia a pointy.