Mimoriadna informácia: Zrušené podujatie - Divadlo Na Sídlisku: Traja vlci a prasiatko

Články

Jackson
Chcete zažiť neskutočnú show plnú emócií, tanca, príbehu a odkazu? DANCING MACHINE by SacMJJ Michael Jackson Tribute special edition vyráža na turné s neobíde ani Košice. V Historickej radnici vystúpi s najväčšími hitmi kráľa popu 9. mája 2024 o 19:00 hod.
Nesmrteľný tanečník
Takmer dve hodiny emócií, skvelých tanečných a speváckych výkonov, živý orchester.. To všetko vás vtiahne priamo do deja predstavenia Nesmrteľný tanečník, ktoré uvedie Poddukelský umelecký ľudový súbor (PUĽS) v Kunsthalle/Hale umenia 8. mája 2024 o 18:30 hod.
oči
Oči, a to ešte Heľenine sa na svojich fanúšikov prídu pozrieť do Kasární/Kulturparku 5. mája 2024 o 19:00 hod. A nielen pozrieť, ale predovšetkým im zahrať a zaspievať tie najobľúbenejšie hity z ich produkcie.
Next step
Kunsthalle/Hala umenia sa opäť roztancuje. Počas dvoch dní sa na parkete budú striedať tanečníci rôznych vekových kategórií, ktorým učaril tanec, konkrétne hip-hop. Pomyselne nás prenesú do 70. rokov minulého storočia do Južného Bronxu v New Yorku, kde tento hudobno-tanečný žáner vznikol.
UTC
Košice znovu ožijú multižánrovým festivalom USE THE C!TY už po šestnásty raz a vy sa máte na čo tešiť. V dňoch 2. – 5. mája 2024  na vás čaká pestrý program v meste. Nezabudnite sa zastaviť pri Urbanovej veži, v átriu Historickej radnice, pri Dolnej bráne, ale aj na Sídlisku Nad jazerom. Všetky podujatia sú bezplatné a vstupenkou pre celé rodiny je dobrá nálada.
tichá noc2
Bratislavské divadlo GUnaGU pozýva divákov do Historickej radnice na čiernu komédiu Viliama Klimáčka nielen o Vianociach Tichá noc (silenta nokto), ktorú uvedie 27. apríla 2024 o 17:00 hod.
Nádej zomiera posledná
Úsmevná groteska s prvkami kabaretu a čierneho humoru o našej každodennosti, neúspechoch, absurdite života a vytrvalej viere, že raz bude lepšie, len treba vydržať, spríjemní večer divákom v Historickej radnici.
Pucung
Unikátny multižánrový protikorupčný festival Pucung opäť prinesie program plný diskusií, koncertov, inšpiratívnych talkov či workshopov. Siedmy ročník, ktorý sa uskutoční v Kasárňach/Kulturparku v dňoch 26. a 27. apríla 2024, sa bude niesť v znamení hesla Patríme na západ.
DSC_55432 web
V Galérii Alfa v Kasárňach/Kulturparku sa v spoločnom projekte a vzájomnom dialógu  Spatial Cases predstaví dvojica popredných moravských umelcov Václav Kočí (1981) a Břetislav Malý(1985). Ich tvorbu si budú môcť návštevníci pozrieť od 25. apríla do 9. júna 2024.
430023819_830008299139372_8122905723936558502_n
Medulienka, Učiteľka tanca, Zvonky zvoňte, ZRPŠ, to sú len niektoré z množstva skladieb, ktoré doslova zľudoveli. Za týmito hitmi je žijúca legenda slovenskej populárnej hudby Pavol Hammel - spevák, gitarista, skladateľ, producent, ale aj výtvarník a skupina Prúdy.
Dokonalé dieťa1
Máte pocit, že doma vás už nikto nepočúva? Chcete konečne počuť nejaký dospelý hlas povedať súvislú myšlienku až dokonca alebo len zažiť chvíľku ticha? Vitajte na dokonalej rodičovskej divadelnej terapii Dokonalé dieťa v Historickej radnici, na ktorej sa môžete zúčastniť 30. januára 2024 o 19:00 hod.
Plnou parou.jpeg
Do Mestského divadla Košice PLNOU PAROU prichádza priamo z centra Prahy Divadlo Palace. Už roky láka svojich divákov na úspešné tituly, ktoré sa môžu pochváliť výnimočným hereckým obsadením. Pod jednou strechou sa tu stretáva skutočná herecká elita.
Bez názvu
EUROPEAN FASHION PASSPORT Slovakia 2024 je medzinárodný módny projekt, ktorý nadväzuje na jeho niekoľkoročný úspech v Sarajeve.  Podporuje módnych návrhárov naprieč Európou a odovzdáva im pomyselný "fashion passport", aby mohol návrhár dobiť módny svet aj za hranicami. Vďaka projektu sa prepájajú aj módne svety medzi Áziou a Európou. 
maler-nestandard1
V rýchlej dobe sa nemáme kedy zastaviť, prinúti nás k tomu iba ak nehoda. Tak ako obchodníka Alfreda Trapsa, hrdinu divadelnej hry švajčiarskeho dramatika Friedricha Dürrenmatta Malér, ktorú uvedie divadlo Astorka v Historickej radnici 20. apríla 2024 o 18:00 hod.
Amadeus
Slovenské divadlo tanca, ktoré sa za roky svojho jestvovania už tešilo aplauzu od divákov po celom svete, prichádza s úplne novým predstavením Amadeus, ktoré si budú môcť vychutnať aj diváci v Košiciach. Baletným umením ožije Kunsthalle/Hala umenia 16. apríla 2024 o 19:00 hod.
PIPI
Na okraji malého mestečka stojí vila Vilôčka a v nej býva úplne samo deväťročné dievčatko s vlasmi ryšavými ako líška, spletenými do vrkočov, obrovskou silou, hlavou plnou výborných nápadov a srdcom tak veľkým a dobrým, že by sa doňho vošiel celý svet.
Ine Kafe
Skupiny Horkýže Slíže a Iné Kafe vyrážajú po prvýkrát v histórii na spoločné turné. Dve najúspešnejšie slovenské kapely vo svojich žánroch neobídu ani Košice. Obidve svoj plnohodnotný program odohrajú v Multihale na Alejovej ulici 12. apríla 2024 o 18:30 hod. Koncertný večer otvorí vždy ako hosť skupina Zoči Voči.
Burke1
Vynikajúca zábava a jedinečné herecké výkony čakajú na divákov v Historickej radnici 12. apríla 2024 o 18:00 hod. Divadlo Astorka prinesie do Košíc jednu z najlepších a najúspešnejších komédií v moderných dejinách česko-slovenského divadla Čudné popoludnie dr. Zvonka Burkeho.
škvrny na slnku
Tragický príbeh s detektívnou zápletkou Škvrny na slnku, ktorý uvedie rožňavské Mestské divadlo ACTORES v Historickej radnici 11. apríla 2024 o 19:00 hod., odhalí čo všetko sa môže udiať v malej mestskej garsónke počas jednej daždivej noci.
Mirai1
Popová skupina Mirai, aktuálni držitelia strieborného Českého slávika a v súčasnosti najpopulárnejšia česká kapela, ktorá sa stáva čím viac obľúbenou aj na Slovensku, mieri do Košíc. V rámci Mirai sLOVEnsko Tour 2024 odohrajú koncert v Kasárňach/Kulturparku 11. apríla 2024 o 19:00 hod.
Filipová
Jubilujúce česká speváčka, gitaristka a hudobná skladateľka s nezameniteľným hlasom a prejavom Lenka Filipová neobíde v rámci koncertného turné ani svojich fanúšikov v Košiciach. V Historickej radnici predstaví 10. apríla 2024 o 19:00 svoj program Řeka života, pomenovaný podľa rovnomennej piesne.
Mr. Big
Päť rokov od smrti bubeníka Pata Torpeyho sa americká rocková kapela MR. BIG vydáva na rozlúčkové svetové turné The BIG Finish, ktorým hodlajú ukončiť svoju kariéru trvajúcu od konca osemdesiatych rokov minulého storočia.
Silné reči
Komici zo Silných rečí vás prídu opäť rozosmiať. Sršať humorom budú v Historickej radnici 6. apríla 2024 o 19:00 hod.
HACK
Najväčší medzinárodný hackathon na Slovensku HACK Košice, ktorý je zaradený pod organizáciu MLH (Major League Hacking) a zastrešuje najkvalitnejšie hackathony na svete, mieri opäť do Kunsthalle/Haly umenia. Jeho piaty ročník sa uskutoční v dňoch 6. – 7. apríla 2024.
iné cesty1
Občianske združenie SOSNA organizuje aj v tomto roku festival pomalého cestovania Iné cesty, ktorý sa uskutoční v Kasárňach/Kulturparku v dňoch 5. a 6. apríla 2024. Program 17. ročníka bude opäť namiešaný z výberu cestovateľov, ktorí nekomerčným spôsobom navštívili úžasné miesta tejto planéty.
zoznamka1
Divadlo bez masky pozýva milovníkov divadla na komédiu Zoznamka alebo prečo ešte nemám svojho Milana do Historickej radnice. Predstavenie pre všetkých, ktorí hľadajú lásku a zábavu, si môžete užiť 4. apríla 2024 o 19:00 hod. 
Bílek1
Nenechajte si ujsť strhujúci koncert plný prekvapení a emócií. Dávid Bílek vás presvedčí, že aj jedna gitara dokáže nahradiť celú kapelu a garantuje, že to čo uvidíte na jeho multižánrovej gitarovej show, ste ešte nevideli. Keď ho chcete vidieť a počuť, príďte do Historickej radnice 3. apríla 2024 o 19:00 hod.
Gapa
Plnokrvný blues a funk čaká na poslucháčov na koncerte Gapa & Mečiar Blues Connection so špeciálnym hosťom Arpádom Farkašom v Kasárňach/Kulturparku 28. marca 2024 o 19:30 hod. Ich koncerty sú gitarovo-saxofónovou hrmavicou počas spoločnej, ale i sólovej hry.
O lásce1
Perfektne zohraná dvojica českých hercov Karel Roden a Jana Krausová tentokrát medzi nás vstúpia ako pár stredného veku, ktorý o polnoci vo svojom prepychovom byte preberá rôzne traumy zo svojho vzťahu.
Staré dámy
Skvelá hra štvorice nórskych autorov Staré dámy "Gammel Dame Er Vond Å Vende" v réžii Juraja Nvotu, s ktorou príde do Historickej radnice Štúdio L+S, spríjemní divákom dva večery. Herecké ikony Kamila Magálová (Maggi) a Zdena Studenková (Elizabeth),  ovládnu javisko divadelnej sály 24. a 25. marca 2024 o 19:00 hod.
Korben Dallas
Najnovší štúdiový album „POHYB!“, ktorý uzrie svetlo sveta v roku 2024, dá do pohybu nielen kapelu Korben Dallas, ale predovšetkým ich priaznivcov. Bude to nahrávka, ktorá nedovolí sedieť ani prešľapovať na mieste.
festival_kava-43
Najväčší a jediný Festival KÁVA ČAJ ČOKOLÁDA aj v tomto roku zaútočí na vaše chuťové poháriky a Kunsthalle/Hala umenia sa na dva dni premení na najväčšiu kávovú, čokoládovú a čajovú udalosť roka.
No name1
Nenechajte si ujsť výnimočnú koncertnú udalosť roka 2024. Unikátne spojenie kapiel NO NAME A NOCADEŇ, ktoré vlani predstavili spoločnú pieseň “V pôvodnom znení” a následné vydanie deviateho albumu NO NAME vyvrcholí na česko-slovenskom turné oboch kapiel. Odštartuje v rodnom meste Košice 21. marca 2024 o 19:00 hod. v Športovej hale Stará jazdiareň.