Mimoriadna informácia: Zrušené podujatie - Divadlo Na Sídlisku: Traja vlci a prasiatko

Zo SteelParku zdarma do Galérie Alfa

Zo SteelParku zdarma do Galérie Alfa

Kasárne/Kulturpark pre vás pripravili prekvapenie. Spojili umenie s priemyslom a ponúkajú so zakúpenou vstupenkou do SteelParku aj výstavu v Galérii Alfa. Keď navštívte zábavné technické centrum SteelPark, pokračovať môžete v bezplatnej prehliadke výstavy v galérii. 

Adam_SzentpéteryGaléria Alfa sa sústreďuje na prezentáciu súčasného vizuálneho umenia, na stredoeurópsky kontext a nastupujúcu generáciu umelcov. Je súčasťou hlavnej budovy Kasární/Kulturparku na Kukučínovej 2. Sprístupnená pre návštevníkov bola po rekonštrukcii prvýkrát v auguste 2013 počas hudobného podujatia Leto v parku. Vo výstavných priestoroch sa uskutočnila vernisáž prvej výstavy obrazov Geometrické polia – spoločného projektu dvoch autorov – Milana Housera z Brna a Košičana Adama Szentpéteryho.

Milovníci umenia si zgustli aj na Trienále súčasného obrazu, počas ktorého v septembri galéria ponúkla návštevníkom video umenie z medzinárodnej scény v spolupráci s partnerským FRAC Marseille PACA a práce takých autorov, ako sú Olaf Breuning, Claude Closky, Alexandre Gérard a Thomas Hirschhorn.

Antoine d’Agata_OdyseaV súčasnosti doznieva výstava renomovaného kontroverzného francúzskeho fotografa, člena Magnum Photos, Antoina d´Agatu. Od roku 2011 pozoroval emigrantov z rôznych krajín, ktorí sa snažili utiecť do Európskej únie. S metaforicky príznačným názvom Odysea zachytáva prostredníctvom textov, fotografií a videí ich zložitý, nespravodlivý osud a strastiplnú cestu. Antoine absolvoval v Košiciach rezidenčné umelecké pobyty, počas ktorých sa zameral na sledovanie ukrajinských emigrantov na Slovensko. Nevšedné umenie prezentoval najprv v slávnom marseillskom investičnom projekte MuCEM (Múzeum stredomorských kultúr). Výstava trvá do 9. februára.

Galéria Alfa je otvorená od stredy do nedele v čase 12:00 – 18:00 alebo na požiadanie (vstupné: 1 €, študenti/ZŤP 0,70 €). Ak sa rozhodnete navštíviť predtým SteelPark, výstavu v Kasárňach/Kulturpaku máte bezplatnú. Stačí sa preukázať vstupenkou zo SteelParku.

Veronika Cholewová

 

Otváracie hodiny SteelParku
Pondelok – Utorok: 09:00 – 13:00 (rezervácie pre skupiny nad 15 osôb)
Streda – Piatok: 09:00 – 13:00 (rezervácie pre skupiny nad 15 osôb), 14:00 – 18:00 (pre verejnosť)
Sobota: 14:00 – 18:00
Nedeľa: 14:00 – 18:00

Cenník

Dieťa od 120 cm: 2 € (do 120 cm zdarma)
Dospelý: 3  €
Študent: 2 €
Školský skupinový nad 15 osôb: 1 €
Rodinný 2 dospelí + 1 dieťa: 5,50 €
Rodinný 2 dospelí + 2 deti: 6 €
Rodina každé ďalšie dieťa nad 2 deti:1,50 €
Dôchodcovia nad 70 rokov a ZŤP: zdarma
Oceľové autíčko: 1,20 €

Ďalšie články