Mimoriadna informácia: Zrušené podujatie - Divadlo Na Sídlisku: Traja vlci a prasiatko

Leto v Kulturparku bude v tôni stromov čarovné i magické

Leto v Kulturparku bude v tôni stromov čarovné i magické

Prípravy na Leto v Kulturparku 2024 sú v plnom prúde. K13 – Košické kultúrne centrá aj tentoraz chystajú program, ktorý by mal uspokojiť všetky vekové kategórie. Pestrá paleta žánrov splní očakávania aj toho najnáročnejšieho diváka. Uprostred parkovej zelene sa počas dvoch mesiacov bude stále niečo diať a vy môžete byť toho súčasťou. Stačí si len vybrať z ponuky.

Počas víkendov a štvrtkových večerov sa parkom bude rozliehať hudba. Naplánované sú koncerty známych skupín. Headlinermi nepochybne budú Jana Kirschner a Štefan Štec, Bratislava Hot Serenaders, WeLoVerySimple, Peter Lipa, ale potešiť publikum prídu aj Sanchez Amsterdam, Cha Bud!, Čendeš Orchestra, Mezzoforte, Kaschauer Klezmer Band, Jeno´s Brothers, Ladies & Genitals, Gapa & Mečiar Blues Connection, Richard Autner, The Paper Dragon a Katarína Koščová & Daniel Špiner.

Svoje vedomosti zo seriálov F.r.i.e.n.d.s. a Twilight sága si môžu záujemcovia na dvoch súťažných večeroch Papa Quiz. Cestovať do Kolumbie a Indie budú návštevníci s Rado van Hankom a o dobrú náladu sa postarajú stand-up komici Zitron spolu s Mariánom Psárom, Martinom Hatalom a Šimonom Frestlom a  Michael Szatmary a Tomáš Hudák s programom Veľkí hráči. Na Lete v Kulturparku nebude chýbať ani humorný formát GlosatorsKE s Milanom Kolcunom a ďalšími glosátormi. Divadlo KĽUD obohatí letný program premiérovým predstavením O nevalušnim princoj. Konať sa tu bude aj festival PRIDE.

Veľký priestor dostanú počas leta deti. Najmenším ulahodia každú nedeľu a utorok divadelné predpoludnia. Drevené pódium vedľa kaviarne Papa sa bude meniť až pätnásťkrát na divadelné dosky zavše s inými kulisami a inými rozprávkami.

Zabávať detičky bude už tradične Haliganda s interaktívnymi predstaveniami O sivej myške a dúhe, Urobme si rozprávku, O zakotúľanom jabĺčku, Rozprávkový automat, Malý lovec mamutov, Zázračný plášť a Lenivé zvieratká. Duo Kyseli Krastafci príde do parku so šou Cirkus naopak. Divadlo Trubadúri sa predstaví s rozprávkami Snehulienka a Popolvár. Cililing prinesie Trampoty vodníka Plutvu a Prsteň prianí. Divadlo Etudy spríjemní letné predpoludnie s rozprávkou Coco a Loco, Babadlo poteší detského diváka s klasikou Ako išlo vajce na vandrovku a Divadlo na sídlisku sa do Košíc chystá prezradiť deťom Ako Janko Marienku hľadal. Aj tento rok je pre malých zVEDAvcov pripravený Deň vedy so SteelParkom a kúzelná fyzika.

Sprievodnými podujatiami budú každý utorok a štvrtok módne workshopy Fashion KidLab v SteelParku a Knižnica pre mládež mesta Košice pripravuje na každú stredu v rámci projektu Prečítané leto rôzne aktivity pre deti, ktoré ponúknu nápady na hry a aktivity s knihou.

Ďalšie články