Mimoriadna informácia: Zrušené podujatie - Divadlo Na Sídlisku: Traja vlci a prasiatko

Foto

img_3317-copy
Jubilejný desiaty ročník festivalu, ktorý prezentuje tradičnú kultúru na Slovensku – Cassovia Folkfest – mali možnosť vzhliadnuť priaznivci folklóru nie len v uliciach Košíc, ale aj v Amfiteátri.
music_fest_552
V Amfiteátri opäť burácali decibely. Na prvom Music feste sa v nedeľu podvečer predstavili kapely prevažne rockového razenia. O dobrú náladu sa postarali skupiny Horkýže Slíže, Ranná nevoľnosť, Heľenine oči, Odtiaľ Potiaľ, Rock reunion, Šarišská nátierka, Alone.
IMG_9824
Monochromatická autorská recitácia poézie a krátkej prózy vyfarbená stereofonickou elektronikou pohybujúcou sa na rozmedzí alternatívno-popového experimentu.
IMG_2936
Skupina Hands Up Crew prináša zaujímavé spojenie basketbalového a futbalového freestylu. Ma troch stabilných členov – basketbalistu Martina Leca a futbalistov Petra Hersteka a Marka Popovského. K Hands Up Crew sa často pridávajú aj dvaja veľmi talentovaní freestyleri Metod Čiernik (futbal freestyle) a Martin Dzúrik (basket freestyle). Pred Urbanovou vežou sa predviedli so svojim umením a s loptami dokázali to, čo sa len tak nevidí. Odmenou im za to bol hlasný aplauz prizerajúcich sa.
IMG_0031
Témou júnového MusicZoomu – Netradičného rozprávania o hudbe bola Hudba z iného sveta. Priblížil ju Peter Katina. Večer rozprávania o rôznych, často exotických vplyvoch s viacerými raritnými ukážkami netradičnej, geograficky i kultúrne vzdialenej hudobnej tvorby v žánrovom mixe klasickej a dobovej hudby, jazzu, alternatívy, world music, elektronických vplyvov a prvkov etno či ľudovej hudby si môžete pripomenúť vo fotografickom návrate.
IMG_9722
V Kasárňach/Kulturparku dunela elektronická hudba. Piatkový večer patril interprétom práve tohto hudobného žánru: Fallgrapp, The Global Optimistic a Stratasoul.
img_2085-copy
Záhradný nábytok z použitých paliet? Prečo nie.
IMG_2029-copy
zastupne-pozadie
Májová Vedecká kaviareň bola vo Výmenníku Obrody venovaná ionizujúcemu žiareniu v onkológii. Prednášať prišiel MUDr. Karol Jutka z Kliniky rádioterapie a onkológie Univerzitnej nemocnice L. Pasteura.