Mimoriadna informácia: Zrušené podujatie - Divadlo Na Sídlisku: Traja vlci a prasiatko

Zmena je možná a závisí od každého z nás

Zmena je možná a závisí od každého z nás

Unikátny multižánrový protikorupčný festival Pucung opäť prinesie program plný diskusií, koncertov, inšpiratívnych talkov či workshopov. Siedmy ročník, ktorý sa uskutoční v Kasárňach/Kulturparku v dňoch 26. a 27. apríla 2024, sa bude niesť v znamení hesla Patríme na západ.

Festival ponúkne množstvo zaujímavých osobností z občianskej spoločnosti, novinárskeho prostredia a kultúry a ich pohľad na to, ako zatočiť s neduhmi na Slovensku.

Pucung je podujatím Nadácie Zastavme korupciu, ktorá pôsobí vo všetkých oblastiach, ktoré ovplyvňujú mieru korupcie na Slovensku. Okrem zvyšovania povedomia o korupcii a možných riešeniach, má Nadácia za cieľ aj aktivizovať širokú verejnosť, podporovať investigatívnu žurnalistiku, presadzovať systémové opatrenia a pomáhať whistleblowerom. Protikorupčný festival cez pozitívne vzory a konkrétne riešenia šíri odkaz, že zmena je možná a závisí od každého z nás.

Piatkový program odštartuje diskusia Imidž Slovenska v zahraničí s viceprezidentkou Európskej komisie Věrou Jourovou a ďalšími diskutujúcimi (TBA). Večer uzavrie koncert Kataríny Koščovej a Daniela Špinera.

V sobotu čaká na účastníkov festivalu Ťažký týždeň s Jakubom Gulíkom: LIVE, potom sa na pódiu vystriedajú v krátkych stand-up vystúpeniach Jakub Gulík, Viktor Kryukov, Tomáš Hudák a Jano Gordulič. Pripravená je aj SEDMIČKA: LIVE s Elenou Vacvalovou a glosátormi Mariánom Leškom, Michaelom Szatmarym, Tomášom Hudákom a Luciou Pazičovou. Na návštevníkov čaká aj druhý stand-up s Jakubom Gulíkom, Viktorom Kryukovom, Tomášom Hudákom a Jánom Gorduličom. Program obohatí aj Slam Poetry (Zuzana Cascino, Andrej Klobušník, Abby, Luka Brex, Tomáš Straka). Na TED TALKS vystúpia Sandra Polovková (Post Bellum), Matej Príbelský (Aktuality.sk) a Alona Kurotová (Nadácia Alony Kurotovej) a Lucia Szabová (Klimatická koalícia).

To však ešte nie je zďaleka všetko. Diskutovať sa bude na témy „Úloha kultúry pri ochrane demokracie“ (Silvia Hroncová, Dorota Kenderová, Július Barczi, „Čo nás spája? Konzervatívci vs. liberáli“, „Rušia im úrad a berú spisy. Prečo prokurátori prekážali mocným?“ V diskusii „Čo dokážu mladí“ vystúpia Juraj Foltín, Marek Janiga a Zuzana Hozlárová. Od „Živých knižníc“ si vypočujete  príbehy o odvahe. O krokoch štátnej moci voči vyšetrovateľom a ich rodinám porozprávajú manželky a sestra policajtov – Natália Svítková, Jarmila Koteková a Jana Ďurková. V sobotu budú koncertovať Simona Luckaničová a Timea acoustic trio, spestrením bude výstava grafík Komixom a dobročinná dražba. Dvojdňové podujatie zakončí koncert skupiny Medial Banana.

Vstupenky: https://tootoot.fm/en/events/65e1ce571b234e0e9c3e1936

Ďalšie články