Mimoriadna informácia: Zrušené podujatie - Divadlo Na Sídlisku: Traja vlci a prasiatko

Zažite pocit z príbehu génia cez tanec a fascinujúcu hudbu

Zažite pocit z príbehu génia cez tanec a fascinujúcu hudbu

Slovenské divadlo tanca, ktoré sa za roky svojho jestvovania už tešilo aplauzu od divákov po celom svete, prichádza s úplne novým predstavením Amadeus, ktoré si budú môcť vychutnať aj diváci v Košiciach. Baletným umením ožije Kunsthalle/Hala umenia 16. apríla 2024 o 19:00 hod.

Režisér a choreograf Ján Ďurovčík má na konte úspešné muzikálové projekty ako Atlantída, Voda a krv nad vodou, The Duchon´s, Carmen a mnohé ďalšie, s ktorými pravidelne dostáva ľudí do varu. Pripravte sa na ďalší emočne silný zážitok. Amadeus je predstavenie, v ktorom sa krása tanečného pohybu v podobe moderného baletu prepája s nádhernými tónmi klasickej hudby.

Kto by si myslel, že sa dočká akéhosi exaktného stvárnenia životopisu Wolfganga Amadea Mozarta prostredníctvom tanca, musí poopraviť svoju mienku. Balet v jeho mimoriadnom príbehu a talente len čerpá inšpiráciu.

Podľa Jána Ďurovčíka je okrem hudby fascinujúci aj Mozartov príbeh. Je neskutočne dnešný a podobný tomu, čo sa deje všetkým ľuďom, ktorí predbehli dobu, vytŕčajú z davu alebo ich genialita je taká veľká, že v podstate uráža priemerných.  

Amadeus má veľký potenciál osloviť a zaujať divákov nielen fantastickými výkonmi tanečníkov a úchvatnými Mozartovými skladbami, ale aj originálnymi kostýmami z dielne mladého avantgardného návrhára Lukáša Krnáča.

V tanečnej inscenácii plnej emócií a jedinečných tanečných výkonov sa spolu s tanečníkmi zo Slovenského divadla tanca predvedú aj tanečníčky z The Wave by RDS Art Group.

Vstupenky: https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/amadeus-kosice-2024-04-16/

Ďalšie články