Mimoriadna informácia: Zrušené podujatie - Divadlo Na Sídlisku: Traja vlci a prasiatko

VYPREDANÉ!!! Po prúde rieky života dopláva Lenka Filipová aj do Košíc

VYPREDANÉ!!! Po prúde rieky života dopláva Lenka Filipová aj do Košíc

Jubilujúca česká speváčka, gitaristka a hudobná skladateľka s nezameniteľným hlasom a prejavom Lenka Filipová neobíde v rámci koncertného turné ani svojich fanúšikov v Košiciach. V Historickej radnici predstaví 10. apríla 2024 o 19:00 svoj program Řeka života, pomenovaný podľa rovnomennej piesne.

Koncert sľubuje jedinečnú atmosféru. Okrem najznámejších hitov Věnovaní, Zamilovaná, Za všechno může čas, Prý se tomu říká láska, na ktoré Lenka nikdy nezabúda, si poslucháči vypočujú aj staronové skladby, ako aj nové piesne a keltské balady.

Lenku Filipovú budú sprevádzať hostia – hráč na keltskú harfu, akordeón a cajon Sean Barry, klavirista Jára Bárta a sláčikový oktet Brno Strings. Ako špeciálny hosť vystúpi aj jej dcéra Lenny, ktorá je tiež speváčkou a skladateľkou.

Obľúbená speváčka patrí už celé dekády medzi stálice českej populárnej hudby. Čas ukázal, že jej albumový debut bol názvom, obsahom i romantickým obalom správnou voľbou. Dôkazom je, že jeho rovnomenná titulná pieseň Zamilovaná patrí i po 40 rokoch medzi jej najväčšie hity a kultový album sa dočkal reedície a vinylovej platne.

Na českú hudobnú scénu vstúpila v 80. rokoch ako neobvyklý zjav: vyštudovaná klasická gitaristka so slabosťou pre frankofónnu hudbu. Okamžite si získala priazeň poslucháčov svojou vierohodnou interpretáciou skvelých textov predovšetkým z pera Zdeňka Rytířa, ktorý vedel vystihnúť jej zasnený naturel.

Od svojho debutu prešla Lenka Filipová obrovský kus cesty a dodnes si neustále cieľavedome zostavuje kvalitný a poslucháčsky atraktívny repertoár. Stále patrí medzi najobľúbenejšie speváčky nielen v Čechách, ale aj na Slovensku, o čom svedčí beznádejne vypredaný koncert.

Ďalšie články