Mimoriadna informácia: Zrušené podujatie - Divadlo Na Sídlisku: Traja vlci a prasiatko

V spoločnosti starších dám nezostarnete, ale zabavíte sa

V spoločnosti starších dám nezostarnete, ale zabavíte sa

Skvelá hra štvorice nórskych autorov Staré dámy „Gammel Dame Er Vond Å Vende“ v réžii Juraja Nvotu, s ktorou príde do Historickej radnice Štúdio L+S, spríjemní divákom dva večery. Herecké ikony Kamila Magálová (Maggi) a Zdena Studenková (Elizabeth),  ovládnu javisko divadelnej sály 24. a 25. marca 2024 o 19:00 hod.

Svetáčka Maggie si v domove pre seniorov práve užíva chvíle, keď má izbu len sama pre seba. Jej spolubývajúca totiž zomrela. Z pôžitkárskeho vychutnávania samoty ju náhle vytrhne klopanie a do dverí vojde drobná elegantná dáma Elizabeth.

Jedna žila v prepychu a v dobrej štvrti, druhá v chudobe a v kolónii na predmestí. Elizabeth píše odvážnu milostnú poéziu a vyjadruje sa s vyberanosťou najvyšších spoločenských kruhov. Maggie celý život tvrdo manuálne pracovala vo fabrike, fajčí jednu od druhej, rada popíja portské a rozpráva, ako jej zobák narástol. Obom ťahá na osemdesiatku, ale za sebou majú absolútne rozdielne životy. Osud chcel, aby sa stretli v jednej malej izbe.

Toto je východisková situácia pre dve excelentné herečky, aby nás voviedli do sveta, kde sa najprv nič neodpúšťa. Ale tak sa predsa nedá žiť, zvlášť, keď sú odkázané jedna na druhú a čas sa kráti. Hádky striedajú udobrenia, spomienky prekrývajú súčasnosť, po slzách nasleduje smiech, lebo humor je tá ozajstná univerzita tretieho veku.

Trpko smiešny príbeh rozpráva o láske, priateľstve, odvahe a sile starnúť dôstojne aj s noblesou, napriek všetkým obmedzeniam, ktoré zrelý vek so sebou prináša.

Vstupenky: https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/stare-damy-gammel-dame-er-vond-a-vende-2024-03-24/ https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/stare-damy-gammel-dame-er-vond-a-vende-2024-03-25/

Ďalšie články