Mimoriadna informácia: Zrušené podujatie - Divadlo Na Sídlisku: Traja vlci a prasiatko

Tichá noc v divadle nebude vôbec tichá

Tichá noc v divadle nebude vôbec tichá

Bratislavské divadlo GUnaGU pozýva divákov do Historickej radnice na čiernu komédiu Viliama Klimáčka nielen o Vianociach Tichá noc (silenta nokto), ktorú uvedie 27. apríla 2024 o 17:00 hod.

Autor a umelecký šéf divadla je známy tým, že svoje hry píše priamo pre konkrétnych hercov. Po Emílii Vášáryovej, Zuzane Kronerovej a Božidare Turzonovovej, si na spoluprácu vybral členku Činohry Slovenského národného divadla Kamilu Magálovú.  

V komédii si zahrá autoritatívnu matku rodiny. Pri štedrovečernom stole nájde v skrini zopár kostlivcov. Jej syn tají rozvod a vnuk si váži každý gram stravy, ktorú zje. Rodina počas Vianoc spomína na mŕtveho otca, ktorý ich opustil a našiel si milenku a pritom vyplávajú na povrch temné udalosti z rodinnej minulosti, podané humorným spôsobom. Inscenácia dá divákom odpovede na otázky: Prečo matka nakoniec otca doopatrovala, keď sa vrátil od milenky chorý? Pre koho je prichystaný štvrtý tanier na štedrovečernom stole? A kto zabije kapra?

Vianoce sú duchovné, čas rodinnej pohody alebo rodinných hádok. V každej rodine a v každom čase môžu mať inú podobu. Čo sa však stane, ak na seba narazia tradičné Vianoce a „pohanská ezoterika“? Všetky božstvá sa práve na sviatky pokoja poriadne rozhnevajú. Občas to dopadne inak, ako by sme chceli a tak sa sviatky pokoja v čiernej komédii menia na sviatky domáceho násilia. Tichá noc vôbec nebude tichá.

Okrem Kamily Magálovej v divadelnej hre účinkujú: Darina Abrahámová, Viktor Horján a Adam Jančina.

Vstupenky: https://vstupenky.maxiticket.sk/ticha-noc-2024-kosice?idp=71

Ďalšie články