Mimoriadna informácia: Zrušené podujatie - Divadlo Na Sídlisku: Traja vlci a prasiatko

Terapia pre všetkých unavených rodičov dokonalých detí

Terapia pre všetkých unavených rodičov dokonalých detí

Máte pocit, že doma vás už nikto nepočúva? Chcete konečne počuť nejaký dospelý hlas povedať súvislú myšlienku až dokonca alebo len zažiť chvíľku ticha? Vitajte na dokonalej rodičovskej divadelnej terapii Dokonalé dieťa v Historickej radnici, na ktorej sa môžete zúčastniť 23. apríla 2024 o 19:00 hod.

Jedinečná divadelná komédia je plná mimoriadne trefných skečov o súčasnom rodičovstve a výchove detí v réžii Jána Luterána a s hudbou Martina Geišberga. O svoje skúsenosti sa s vami podelia stand-up komička Lujza Garajová Schrameková, členovia umeleckého súboru SKD Martin Alena Pajtinková a Daniel Žulčák a herec DJP Trnava Michal Jánoš.

Ako byť dobrým rodičom vo svete plnom zaručených návodov? Je najväčším nepriateľom moderných rodičov biely cukor či fyzické tresty? Sú detské kresby len nevinné pokusy o umenie alebo sa z nich dá vyčítať anamnéza celej rodiny? Koľko hračiek je už veľa? Čo je najťažšie na výchove? Nevychovávať? Nedokážeme potlačiť svoje ego? A hlavne, ako sa z toho všetkého nezblázniť?

Dokonalé dieťa nie je návodom na to, ako sa stať dokonalým rodičom. Je úprimnou a autentickou výpoveďou tvorcov o tom, čo znamená niekoho vychovať, ako veľmi sa podobáme na rodičov a ako sa naše deti začínajú podobať na nás. Skúma extrémy a bizarnosti výchovných príručiek a spoľahlivo všetko spochybňuje.

Krátke a vtipné výstupy sa dynamicky striedajú a ilustrujú úskalia dnešného rodičovstva. Dokonale parodujú kurzy pre rodičov či rodinné terapie, ktoré ponúkajú zaručené návody na to, ako vo výchove neurobiť žiadnu chybu. Trefne vystihujú nástrahy materských diskusných fór na internete. Neobídu ani rodičov-taxikárov, ockov-influencerov, elektronický smog či nebezpečenstvo používania mobilov, rodičovský plurál, šušlanie, používanie zdrobnenín či exkrementálny lynč – veď aj z takého kakuškovania dokáže vzniknúť veľmi plodná diskusia.

„Dokonalé dieťa je o našich deťoch, ale nie pre naše deti. Je to terapia pre všetkých unavených rodičov a pedagógov, ktorí potrebujú aspoň chvíľu oddychu. Bez kriku, plaču či prebaľovania,“ hovorí režisér inscenácie Ján Luterán.

Vznik inscenácie a činnosť Divadelného centra z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Vstupenky: https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/dokonale-dieta-kosice-2024-04-23/

Ďalšie články