Mimoriadna informácia: Zrušené podujatie - Divadlo Na Sídlisku: Traja vlci a prasiatko

Takto to vyzeralo, keď v uliciach Bronxu kraľoval hip-hop

Takto to vyzeralo, keď v uliciach Bronxu kraľoval hip-hop

Kunsthalle/Hala umenia sa opäť roztancuje. Počas dvoch dní sa na parkete budú striedať tanečníci rôznych vekových kategórií, ktorým učaril tanec, konkrétne hip-hop. Pomyselne nás prenesú do 70. rokov minulého storočia do Južného Bronxu v New Yorku, kde tento hudobno-tanečný žáner vznikol.

V dňoch 4. – 5. mája 2024 D.S.Studio Košice a Slovenský zväz tanečného športu, sekcia IDO MT organizujú Majstrovstvá SR a otvorenú street dance súťaž THE NEXT STEEP 2024.

The Next Step je v súčasnosti najväčšia tanečná súťaž na Slovensku, zameraná na tento štýl tanca z ulice, ktorú hodnotí porota zložená z TOP tanečníkov a choreografov, venujúcich sa street dance a choreo tanečným štýlom: Lil Syd, Mulla Zuev, Marcela Hrúzová, Domino, Kapi, Lex, Endrewstyle, Kufa, Željko Božić a Amely Mels. Sú zárukou toho, že výkony tanečníkov budú hodnotené na vysokej odbornej úrovni.

Na programe sú disciplíny: sólo, duo, skupiny, formácie, choreografie a battles. Súťažiaci môžu tancovať akýkoľvek street dance štýl (hip-hop, locking, popping, house dance, waacking, vogue, breaking, dancehall…). 

Hip-hop je hudobný žáner, ktorý sa vyvíjal ako súčasť hip-hopovej kultúry a je definovaný štyrmi kľúčovými štylistickými prvkami: rap, DJing/scratching, samplovanie a beatbox.

D.S.Studio Košice, ktoré je členom medzinárodnej tanečnej organizácie IDO, patrí k jedným z najväčších a najúspešnejších street dancových tanečných škôl na Slovensku. Vznikla spojením tanečných skupín SPEEDY (2002) a Dancecoholics (2007). Vytvára tie najlepšie podmienky pre rast a osobnostný rozvoj tanečníkov. Organizuje tréningy, workshopy s TOP slovenskými, českými a svetovými lektormi, sústredenia, tanečné akcie, battles, výjazdy na slovenské, ale aj zahraničné súťaže, vystupuje doma a na akciách po celom svete.

Ďalšie články