Mimoriadna informácia: Zrušené podujatie - Divadlo Na Sídlisku: Traja vlci a prasiatko

Strhujúca dráma Škvrny na slnku odhaľuje skryté viny

Strhujúca dráma Škvrny na slnku odhaľuje skryté viny

Tragický príbeh s detektívnou zápletkou Škvrny na slnku, ktorý uvedie rožňavské Mestské divadlo ACTORES v Historickej radnici 11. apríla 2024 o 19:00 hod., odhalí čo všetko sa môže udiať v malej mestskej garsónke počas jednej daždivej noci.

Štvorica hercov, dva ukradnuté kufre a množstvo nevypovedaných tajomstiev, ktoré mali zostať skryté za bránami minulosti. Je Gogo naozaj len obyčajným zlodejom? Stala sa Tereza iba obeťou zločinu? Potvrdí vyšetrovateľ svoju bizarnú metódu? A kto je vlastne pán Róbert?

Ako sám autor hovorí, každý z nás je zodpovedný za toho druhého. Osud jedného je tesne závislý od osudov hocikoho, od osudov všetkých. Treba rátať so zodpovednosťou za všetky osudy”. Vojnové udalosti súčasnosti ovplyvňujú viaceré osudy ľudí. Dokážeme ako ľudia odpustiť, či sa naše vnútro naplní nenávisťou? Pomsta je ľudská vec, no ako sa potom zbaviť škvŕn na svedomí?

Žijeme vo svete dezinformácií a manipulátorov a preto sa musíme naučiť odolávať týmto nástrahám. Ľudskosť a empatia môžu prispieť k zmene k lepšiemu svetu.

Strhujúca dráma Leopolda Laholu odhaľuje skryté viny, stratenú/zatratenú minulosť a vykĺbenú pravdu, v tesnej blízkosti „nevinných“ divákov. Zlo plodí zlo a kolaboranti sme všetci. Ani čas vinu nezmyje, iba strach stále narastá… A kam nás dovedie pomsta a hrubá sila? Človek je v rukách človeka najhoršou zbraňou. A je úplne jedno, ktorá vojna práve prebieha. Kto si bez viny, nech sa páči.

Vstupenky: https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/skvrny-na-slnku-2024-04-11/

Ďalšie články