Mimoriadna informácia: Zrušené podujatie - Divadlo Na Sídlisku: Traja vlci a prasiatko

Staňte sa súčasťou obrazových príbehov Jána Rašku

Staňte sa súčasťou obrazových príbehov Jána Rašku

Akademický maliar Ján Raška prichádza do Košíc predstaviť svoju tvorbu na výstave s názvom Triplum levitatis (Trojitá levitácia), ktorá bude sprístupnená verejnosti v Galérii Alfa v Kasárňach/Kulturparku od 26. januára do 25. februára 2024.

Spoločne s ním budú vystavovať veľkoplošné maľby Stano Černý a jeho manželka Daniela Jauregui Servin, ktorí žijú v Mexiku na polostrove Jukatán. Súčasťou výstavy budú aj priestorové výtvarné diela ďalších autorov. Návštevníci uvidia objekty filmového režiséra Martina Šulíka (Záhrada, Muž so zajačími ušami), filmového a divadelného scénografa Fera Liptáka, výtvarníčky a vysokoškolskej pedagogičky na Katedre umenia a kultúry PdFUK Miroslavy Repiskej a akademického architekta Martina Knuta.

Ján Raška je maliarom sugestívnych veľkoformátových plátien, ktoré prekvapujú svojou mnohovrstevnosťou a naratívnosťou. Formálne využíva dynamický expresívny realizmus, ktorý podľa autora najpresvedčivejšie napomáha čítať symboliku figúr a rekvizít, účinkujúcich v obrazových príbehoch. Jeho cieľom je vtiahnuť diváka do deja v takej miere, aby sa v ňom našiel a možno si položil tie isté otázky, ako si kladie autor sám.

Vernisáž: 25. januára 2024 o 17:00 hod., hostia: Martin Šulík, Fero Lipták, Martin Knut, Mirka Repiská

Ďalšie články