Mimoriadna informácia: Zrušené podujatie - Divadlo Na Sídlisku: Traja vlci a prasiatko

Snívajte Shakespearov sen svätojánskej noci

Snívajte Shakespearov sen svätojánskej noci

Divadlo Astorka Korzo ´90 prináša do Košíc skvelé predstavenie, komédiu Sen svätojánskej noci, ktorú si diváci budú môcť vychutnať počas dvoch večerov v Historickej radnici. Šestnásť vynikajúcich populárnych herečiek a hercov sa postará o vynikajúcu zábavu 18. a 19. júna 2024 so začiatkom o 18:00 hod.

Najznámejšia a najhrávanejšia Shakespearova komédia ponúka vtipné scénky a humorné situácie. Milostný štvoruholník (Róbert Jakab, Danica Matušová a. h., Juraj Kemka, Zuzana Porubjaková/Zuzana Konečná/Sarah Arató) predstavuje mladú, čistú či naivnú lásku, hoci zaľúbenci možno ani nevedia, koho vlastne milujú.

Ich protipólom je očarenie panovníka (Vlado Černý) mladou Amazonkou (Bronislava Kováčiková a. h.). A hlavne vzťah, ktorý dokáže pohnúť svetovými morami i oceánmi – manželstvo kráľa a kráľovnej elfov a víl (Peter Šimun, Marta Sládečková), mimomanželské úteky, napríklad aj láska ku kuchtíkovi s hlavou osla (Lukáš Latinák)…

Príbeh sprevádza komická skupinka, ktorá nacvičuje divadlo (Boris Farkaš, Lukáš Latinák, Marián Miezga, Matej Landl, Ady Hajdu, Marián Labuda). A za všetkými čudesnými udalosťami stojí Puk (Miroslav Noga) s kúzlami, čarami a zázrakmi, ktoré ovplyvňujú pozemský i božský svet.

Originálne režijno-výtvarné riešenie Františka Liptáka a Petra Čaneckého nás privádza do orientálneho prostredia hotela či na čarovné miesta tajomného lesa, kde žijú elfovia a víly, bytosti, ktoré sú pre ľudské oko neviditeľné. Režisérom je uznávaný a aj v zahraničí oceňovaný Ondrej Spišák, ktorého režijná invencia prepája výnimočnú javiskovú imagináciu s netradičnými hereckými postupmi a vizuálnymi nápadmi.

Vstupenky:

18. 6. 2024: https://www.ticketportal.sk/event/Sen-noci-svatojanske-divadelna-komedia?idp=196106

19. 6. 2024: https://www.ticketportal.sk/event/Sen-noci-svatojanske-divadelna-komedia?idp=196101

Ďalšie články