Mimoriadna informácia: Zrušené podujatie - Divadlo Na Sídlisku: Traja vlci a prasiatko

Slovenský film Ďakujem, dobre mieri k divákom cez internet

Slovenský film Ďakujem, dobre mieri k divákom cez internet

Po roku od svetovej premiéry, účasti na desiatke medzinárodných festivalov a kinodistribúcií v slovenských, českých a maďarských kinách, mieri slovenský film Ďakujem, dobre na internet.

Od pondelka si ho publikum môže pozrieť prostredníctvom siete Piano na webovej stránke časopisu .týždeň na adrese filmy.tyzden.sk. Motiváciou projektu je dať šancu kvalitným slovenským filmom, aby si našli nových divákov aj po skončení kinodistribúcie.

2.foto-DD

Jedna rozprávka, jeden smutný pohreb, jedny pokazené Vianoce a jedna divoká svadba. Film v réžii Mátyása Priklera prináša príbehy troch mužov a ich rodín na pozadí súčasnej hospodárskej krízy. V hlavných úlohách sa zaskveli Atilla Mokos, Miroslav Krobot, Béla Várady, Zuzana Mauréry, Jana Oľhová, Vladimír Obšil a ďalší.

Snímka Ďakujem, dobre, ktorá vstúpila do slovenských kín presne pred rokom, si svetovú premiéru odbila na známom festivale v Rotterdame a vyslúžila si uznanie u odbornej kritiky doma aj v zahraničí. Dlhometrážny film je zavŕšením tvorivého úsilia, ktorého ukážku v podobe rovnomenného krátkeho filmu uviedol jeho režisér, spoluscenárista a producent Mátyás Prikler v roku 2010 na prestížnom festivale v Cannes v sekcii Cinéfondation.

Ďalšie články