Mimoriadna informácia: Zrušené podujatie - Divadlo Na Sídlisku: Traja vlci a prasiatko

Sanchez Amsterdam vypustia motýle i uletených anjelov

Sanchez Amsterdam vypustia motýle i uletených anjelov

Kapela Sanchez Amsterdam oslávila pred rokom 10. výročie od svojho založenia. Na konte má dva albumy a niekoľko úspešných singlov. Jeden z nich sa stal víťazným v Košickom zlatom poklade 2021. Bola to skladba Motýle.

Po tomto úspechu sa do Košíc radi vrátia. Svojim fanúšikom tentoraz ponúknu koncert v rámci Leta v Kulturparku. Pod holým nebom vystúpia 11. júla 2024 o 19:00 hod.

Ich najviac sledovanou skladbou sú Uletení anjeli, ktorá má na YouTube cez 800- tisíc videní. Taktiež sa kapela môže pochváliť tým, že krstným otcom albumu Nezastavíš bol známy slovenský gitarista Jimi Cimbala a album Tanec v ohni pokrstila kapela Smola a Hrušky. 

Sanchez Amsterdam má za sebou niekoľko klubových turné, či letných festivalov. Všetku tvorbu kapely nájdeme na spotify či YouTube. Momentálne koncertuje menej, ale nič to nemení na skutočnosti, že stále pracujú na nových skladbách.

Kapela, nesúca sa na vlnách modern-rocku či electro-rocku, vznikla v roku 2013. Predchádzala jej hudobná formácia The Reflex zo ZUŠ v Gbeloch. Jej zakladateľmi boli Dávid Maniaček (spev, gitara a texty), Branislav Kocák (gitara), Ivan Javorčík (bicie) a Jakub Valachovič (klavír). Svoj prvý album Nezastavíš pod vedením producenta Jimiho Cimbalu vydala po dvoch rokoch spoločného hrania. Práve z neho sú najznámejšie skladby Seriál či Uletení anjeli. 

O tri roky pozdejšie sa na svetlo sveta dostal ich druhý album Tanec v ohni, po vydaní ktorého chalani vyrazili na svoje najväčšie československé turné so skupinou The Paranoid.

Keď kapelu opustil Jakub Valachovič, ktorého nahradil Marek Kocák (gitara, spev), absolvovali ďalšie turné so skupinou Rock Reunion. V novej zostave sa im podarilo vydať ďalších 5 singlov. Do dnešného dňa sa éterom šíri 29 autorských piesní. Na koncerte isto nezaznejú všetky, ale určite tie najznámejšie si budete môcť zaspievať s nimi.

Ďalšie články