Mimoriadna informácia: Zrušené podujatie - Divadlo Na Sídlisku: Traja vlci a prasiatko

S Pavlom Hammelom zazvonia zvonky, príde učiteľka tanca i Medulienka

S Pavlom Hammelom zazvonia zvonky, príde učiteľka tanca i Medulienka

Medulienka, Učiteľka tanca, Zvonky zvoňte, ZRPŠ, to sú len niektoré z množstva skladieb, ktoré doslova zľudoveli. Za týmito hitmi je žijúca legenda slovenskej populárnej hudby Pavol Hammel – spevák, gitarista, skladateľ, producent, ale aj výtvarník a skupina Prúdy.

Na hudobnej scéne je neuveriteľných 60 rokov, ktoré chce osláviť so svojimi fanúšikmi. Počas tohto obdobia vzniklo nepreberné množstvo hitov, hudobných albumov a za sebou má stovky koncertov doma i v zahraničí. Košické publikum je na oslavu pozvané 27. apríla o 18:00 do Historickej radnice.

V skupine Prúdy, ktorú založil v roku 1963, sa vystriedala takmer celá slovenská hudobnícka elita. Patrí medzi prvé big beatové skupiny na Slovensku. Kľúčovými osobami boli aj textári. Spolužiak z gymnázia Boris Filan a spolužiak Mariána Vargu z konzervatória Kamil Peteraj.

Prelomovým počinom a významným medzníkom v kariére kapely bol legendárny album Zvoňte zvonky z roku 1969, ktorý sa považuje za jeden zo základných albumov modernej slovenskej populárnej hudby.  O rok neskôr prichádza do kapely gitarista František Griglák a ešte v decembri znie z rádií veľký hit Prúdov – Medulienka, ktorého spoluautorom je práve on. Prúdy fungujú dodnes ako viac-menej voľné zoskupenie hudobníkov a niektorých projektov piliera kapely – Pavla Hammela.

Pri príležitosti výročia vychádza vo vydavateľstve Opus reedícia LP a CD Pavol Hammel a Prúdy z roku 1970. Na koncertnom turné vystúpi kapela v zostave: Pavol Hammel – spev, gitara, František Griglák – gitara, Anton Jaro – basgitara, Igor Teo Skovay – bicie a Peter Preložník – klávesy.  Všetci sa už tešia na výber toho najlepšieho, čo skupina vytvorila a nahrala za celý čas svojej existencie (Zvoňte zvonky, Koče plné ruží, Medulienka, Princezná zlatovláska, Nepoviem ti dovidenia, Podnájom, Mladosť, Dnes už viem, Učiteľka tanca, Cirkus Leto, Kamalásky). 

Spolu s Mariánom Vargom sa Pavol Hammel podpísal pod vznik mimoriadne invenčnej a originálnej piesňovej poetiky, ktorú ponúkol výnimočný album Zelená pošta. Zatiaľ posledný autorský album z roku 2020 nesie názov Srdce bez anjela.

Vstupenky: https://www.ticketportal.sk/event/Koncert-Pavol-Hammel-a-Prudy-60-rokov-na-scene?idp=196277

Ďalšie články