Mimoriadna informácia: Zrušené podujatie - Divadlo Na Sídlisku: Traja vlci a prasiatko

ZRUŠENÉ!!! PUĽS vzdá hold pamiatke nesmrteľného tanečníka

ZRUŠENÉ!!! PUĽS vzdá hold pamiatke nesmrteľného tanečníka

Predstavenie bolo zo strany organizátora zrušené. Peniaze za zakúpené lístky vám budú vrátené na účet v plnej výške.

Takmer dve hodiny emócií, skvelých tanečných a speváckych výkonov, živý orchester.. To všetko vás vtiahne priamo do deja predstavenia Nesmrteľný tanečník, ktoré uvedie Poddukelský umelecký ľudový súbor (PUĽS) v Kunsthalle/Hale umenia 8. mája 2024 o 18:30 hod.

Autorský projekt Juraja Kubánku (1928 – 2021) je tak trošku aj jeho autobiografiou, ktorou chce maestro vzdať poctu všetkým profesionálnym tanečníkom, spevákom a hudobníkom.
Námet spracoval a rozšíril jeho nasledovník a žiak Jaroslav Moravčík, ktorý sa ujal aj choreografie a réžie programu. K spolupráci si prizval aj skladateľa Júliusa Selčana a v spolupráci s PUĽS-om vzniklo dielo, ktoré je oslavou života a zároveň poctou choreografickej legende Jurajovi Kubánkovi.

Bol choreograf, tanečník, režisér a folklorista, spoluzakladateľ Lúčnice a dlhoročný umelecký vedúci SĽUK-u. Bol jedným z priekopníkov choreografie ľudového tanca na Slovensku a spájal jeho základné prvky s moderným vnímaním. Za svoju celoživotnú činnosť získal štátne vyznamenania a v roku 1966 mu udelili aj titul zaslúžilý umelec.

Ako námet projektu mu poslúžil vlastný životný príbeh plný dramatických situácií, keď neraz doslova utiekol hrobárovi z lopaty. Z nemocnice ho v maminom náručí poslali domov zomrieť, za okupácie mu nad hlavou svišťali guľky a ako zázrakom prežil aj španielsku chrípku.

Poddukelský umelecký ľudový súbor je profesionálnym umeleckým telesom, ktoré vzniklo v roku 1955 v Prešove ako súčasť Ukrajinského národného divadla (dnes Divadlo A. Duchnoviča). V predstaveniach PUĽS-u sa snúbi živelnosť s jedinečným citom pre poetiku. Dramaturgia sa zameriava najmä na tradície Rusínov žijúcich na východnom Slovensku, ale aj na folklór ostatných regiónov Slovenska.

Vstupenky: https://ticketware.eu/p/jaJ1

Ďalšie články