Mimoriadna informácia: Zrušené podujatie - Divadlo Na Sídlisku: Traja vlci a prasiatko

Otvorenie Leta v Kulturparku s Janou Kirschner a Štefanom Štecom

Otvorenie Leta v Kulturparku s Janou Kirschner a Štefanom Štecom

Leto v Kulturparku prídu osviežiť dobrou hudbou Jana Kirschner s kapelou a Štefan Štec & Fajta.  Na hlavnom pódiu v areáli parku vystúpia na  dvojkoncerte 6. júla 2024 o 19:00 hod.

Významná slovenská speváčka, skladateľka a viacnásobná držiteľka hudobných ocenení Jana Kirschner s ľahkosťou prekračuje žánre od popu, folku a ľudovej hudby až po alternatívnu a elektronickú hudbu. Popularitu si získala albumom V cudzom meste, ktorý jej priniesol ceny Hudobnej akadémie v dvoch kategóriách – Umelec roka a Album roka. V roku 1999 vyhrala v ankete Slávik v kategórii Speváčka roka a v tom istom roku bola zaradená denníkom Pravda medzi 10 osobností roku. Je označovaná tiež ako prvá dáma slovenského popu. Vydala 10 albumov, posledný je Pelikán (2LP) z roku 2022.

Na dvojkoncert do Kulturparku zavíta aj Štefan Štec so svojou kapelou Fajta. Charizmatický spevák najmä rusínskych ľudových piesní vydal už 2 albumy. Posledným je „Duje vitor“. Nájdete na ňom spolupráce s kapelou Peter Bič Projekt, Ľubicou Čekovskou či s britským producentom Eddiem Stevensom.

Svojim prejavom dokáže strhnúť davy. V roku 2018 vydal svoj debutový album s názvom “Poleťiv by’m na kraj svita”. Štefan na albume predstavil unikátne a starodávne piesne zo slovensko-poľsko-ukrajinského pohraničia nielen vo svojej tradičnej forme, ale aj v štýle world music. Za svoj debut v novembri 2019 si prevzal dvojnásobnú platinovú platňu. Na koncerte v Kulturparku sa predstaví so svojimi najznámejšími piesňami.

Vstupenky: http://Jana Kirschner a Štefan Štec & Fajta – Leto v Kulturparku – vstupenky | Predpredaj.sk (zoznam.sk)

Ďalšie články