Mimoriadna informácia: Zrušené podujatie - Divadlo Na Sídlisku: Traja vlci a prasiatko

Orchester Cigánski diabli vás dostane do varu

Orchester Cigánski diabli vás dostane do varu

Pripravte sa na dávku temperamentu, emócie a skvelého hudobného zážitku. S vianočným koncertom príde do Košíc obľúbený orchester Cigánski diabli. V Historickej radnici to naplno rozbalí 19. decembra 2023 o 18:00 hod. 

Počas koncertu zaznie cigánska, ľudová, etno i populárna hudba. Inštrumentálne skladby aj so spevom Silvie Sarköziovej, plné energie a temperamentu, vyvolajú u divákov nádherné emócie a nezabudnuteľný zážitok. 

Orchester ponúkne v závere roka to najlepšie zo svojej tvorby. Je to pestrý prierez repertoárom slovenského, cigánskeho a medzinárodného folklóru, doplnený virtuóznymi skladbami pre cimbal, husle, klarinet a piesňami v podaní Silvie Šarköziovej.
Môžete sa tešiť na jedinečné spojenie ľudovej hudby so svetovou klasikou či ďalšími hudobnými žánrami, ako jazz, etno, flamenco či gypsy music. Publikum na Slovensku i v cudzine si obľúbilo nielen nové originálne virtuózne skladby Cigánskych diablov, ale aj fúzie a jedinečné aranžmány, v ktorých sa snúbia nezvyčajné hudobné kombinácie s nesmiernym temperamentom.

V programe zaznejú aj skladby z posledného hudobno-tanečného projektu vytvoreného v spolupráci s Jánom Ďurovčíkom a Slovenským divadlom tanca, s názvom „Cigáni idú do neba“. 

Cigánski diabli – to sú Ernest Šarközi – cimbal a umelecký vedúci, Štefan Banyak – husle/primáš, Silvia Šarköziová – violončelo/spev, Jozef Farkaš – viola, Róbert Fehér – kontrabas a Zoltán Grunza – klarinet.

Ďalšie články