Mimoriadna informácia: Zrušené podujatie - Divadlo Na Sídlisku: Traja vlci a prasiatko

O mužoch, ženách, pijatike a jednej jalovici

O mužoch, ženách, pijatike a jednej jalovici

Spišskonovoveské Divadlo na Predmestí prichádza do Košíc s bláznivou komédiou o mužoch, ženách, pálenke a jednej jalovici Maline. Nezabudnuteľnú slovenskú klasiku Rysavá jalovica na motívy poviedky Martina Kukučína si diváci môžu pozrieť 7. marca 2024 o 19:00 hod. v Historickej radnici.

Humorne ladený príbeh mnohí poznajú aj vďaka jeho filmovej podobe, v ktorej zažiaril Jozef Kroner. Adam Krt si so svojou ženou Evou nažívajú v svornosti, nebyť škriepnych susedov Trnkovcov, s ktorými sa povadia pre kozu a hydinu.

Adam Krt sa vyberie na jarmok predať kapce a kúpi v dobrej nálade mladú jalovičku od kmotra Adama Trnku. Pálenka ich zblížila, lenže kým sa oni mierili a zapíjali dobrý obchod, jalovička spred krčmy zmizla.

Duchovní kmotrovia sa rýchlo rozkmotria. Adama Krta čaká strastiplná cesta domov, na konci ktorej ho čakajú výčitky jeho jazyčnatej ženy. Domov prišiel bez jalovice aj bez peňazí. Záhada okolo stratenej jalovice sa napokon vyrieši a príbeh šťastne skončí. Eva Trnková jalovicu zašikovala domov a práve na Štedrý večer nastalo medzi rodinami zmierenie.

Účinkujú: Marek Majeský (hlas), Jana Puklušová, Denisa Macalová, Miki Dzurík, Miki Macala, Jakub Javorský a Malina

Ďalšie články