Mimoriadna informácia: Zrušené podujatie - Divadlo Na Sídlisku: Traja vlci a prasiatko

Nechajte sa uniesť vášňou

Nechajte sa uniesť vášňou

„Nechajte sa uniesť vášňou“ vyzývajú organizátori koncertu s atraktívnym obsadením. Jeho sólistami budú akordeónový virtuóz Michal Červienka a rovnako vynikajúca gitaristka Miriam Rodriguez Brüllová. V sobotu 8. februára o 18:00 h v Kasárňach/Kulturparku zahrajú v sprievode komorného orchestra Musica Cassovia pod taktovkou Maroša Potokára. Latinsko-americká hudba, ktorej je koncert venovaný, oplýva vášňou, drámou aj melanchóliou a určite nenechá publikum chladným. Zaznejú známe diela Ástora Piazzollu – DvojkoncertLibertango, strhujúce Opale Concerto akordeonistu a skladateľa Richarda Galliana, Suita Buenos Aires Máxima Pujola, a ďalšie, u nás zriedka uvádzané, no veľmi pôsobivé skladby.

Musica Cassovia_22 4 2013_ foto_David Hanko - (5)

Obaja sólisti sú viacnásobnými víťazmi prestížnych interpretačných súťaží, úspešne reprezenotvali Slovensko v zahraničí. Miriam Rodriguez Brüllová študovala na VŠMU v Bratislave, v Kanade na Université Laval a postgraduálne štúdium absolvovala na Universität für Musik und darstellende Kunst vo Viedni. Koncertovala v mnohých štátoch Európy, v Južnej Amerike, Ázii a v Kanade, vystúpila s ochestrami zvučných mien a intenzívne sa venuje aj komornej hre. Hrá na nástroji od svetoznámeho nemeckého majstra Gernota Wagnera. Michal Červienka je širokej verejnosti známy aj ako finalista súťaže „Slovensko má talent“. Spolupracuje s renomovanými umelcami a je sólistom orchestra Diabolské husle Jána Berkyho Mrenicu. Pedagogicky pôsobí na Akadémii umení a na Konzervatóriu J. L. Bellu v Banskej Bystrici.

Michal Červienka a Miriam Rodriguez Brüllová sú zohraným komorným duom a po prvýkrát si zahrajú s košickým orchestrom Musica Cassovia.

Program:

  1. Ástor Piazzolla: Double Concerto pre gitaru, akordeón a sláčiky
  2. Richard Galliano: Opale Concerto – 3. časť
  3. Máximo Pujol: Suita Buenos Aires
  4. Aldo Rodriguez Delgado: Cancion y danza
  5. Alberto Evaristo Ginastera:  Danza de la moza donosa
  6. Astor Piazzolla: Libertango

Účinkujúci:

Musica Cassovia: https://www.facebook.com/musicacassovia.kosice

Michal Červienka: http://www.cervienka.sk/sk/index.php

Miriam Rodriguez Brüllová: http://rodriguezbrullova.com

Vstupné:

8,- €/ študenti, dôchodcovia 4,- €

Vstupenky budú v predaji hodinu pred koncertom na mieste.

Ukážky: 

Piazzolla – Double Concerto

Galliano – Opale Concerto

 

Náš rezidenčný súbor Quasars Ensemble bol nominovaný na cenu Radio Head Awards v kategórii klasická hudba. Podporiť ich môžte hlasovaním po registrácii. https://www.radiohlavy.sk/clanok/nominacie-rha-2013/

Ďalšie články