Mimoriadna informácia: Zrušené podujatie - Divadlo Na Sídlisku: Traja vlci a prasiatko

Nečakané stretnutie troch grácií, ktoré raz muselo prísť

Nečakané stretnutie troch grácií, ktoré raz muselo prísť

Trpká komédia Tri grácie z umakartu o stretnutí, ktoré raz muselo prísť, ale aj tak bolo nečakané, spríjemní divákom až dva večery v Historickej radnici 28. a 29. januára 2024 o 19:00 hod.

Tri ženy a skvelé herečky Marta Sládečková, Kamila Magálová a Petra Polnišová sa stretnú v panelákovej kuchyni pri chlebíčkoch, na ktorých už pomaly zasychá vlašský šalát. Tri dni čakajú, kým zavolá právnik. Inscenáciu pre bratislavské Štúdio L+S napísal autorský tandem Michaela Doleželová a Jana Ryšánek Schmiedtová.

Kaderníčka Marta je čerstvá dôchodkyňa. Má nabrúsený jazyk a tenké uši. Vie o všetkom, čo sa kde „šustne“ a na všetko má svojrázny názor. Jej staršia sestra Helena, ktorá svet socializmu dávno vymenila za švajčiarsky „blahobyt“, sa vracia domov doriešiť dedičstvo po matke, ale v skutočnosti hľadá nový zmysel života.

A najmladšia z „troch grácií“  Eva je Martina dcéra. Je síce trochu pri tele, ale inak je to skvelá ženská, ktorá má zmysel pre humor. S mamou už niekoľko mesiacov plánujú jej svadbu. Keď však stojí v salóne vo svadobných šatách, zisťuje, že sa vlastne ani vydávať nechce. A tak uteká domov k mame, aby si premyslela, čo ďalej robiť so životom. A všetko sa môže začať…

Vstupenky 28. 1. 2024: https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/tri-gracie-z-umakartu-2024-01-28/

29. 1. 2024: https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/tri-gracie-z-umakartu-2024-01-29/

Ďalšie články