Mimoriadna informácia: Zrušené podujatie - Divadlo Na Sídlisku: Traja vlci a prasiatko

Nádej zomiera posledná, len treba vydržať

Nádej zomiera posledná, len treba vydržať

Úsmevná groteska s prvkami kabaretu a čierneho humoru o našej každodennosti, neúspechoch, absurdite života a vytrvalej viere, že raz bude lepšie, len treba vydržať, spríjemní večer divákom v Historickej radnici.

S divadelnou adaptáciou minútových grotesiek známeho maďarského autora Istvána Örkénya Nádej zomiera posledná príde do Košíc Divadlo Andreja Bagara v Nitre 26. apríla 2024 o 19:00 hod. Reaguje na udalosti posledných mesiacov.

V dobe krízy, keď je veľmi ľahké stratiť nádej a radosť, prinášame cez Örkényov absurdný svet posolstvo o tom, že na všetky ťaživé situácie sa dá dívať s humorom a ľahkosťou. Ba dokonca, že prijať život taký, aký je, aj s jeho nevyhnutným koncom, vôbec nemusí byť také desivé, ako sa na prvý pohľad zdá.

István Örkény s jemu vlastným sarkazmom komentuje bežné aj nezmyselné dnešné situácie na zemi. Sprievodcom týmito grotesknými príbehmi je pani Ibolya, ktorá sa prebudila z posmrtného spánku a putuje súčasným svetom. Jej putovanie je prekvapivou a vtipnou konfrontáciou dávneho minulého sveta s absurditou dneška.

Inscenácia s nadhľadom a iróniou poukáže aj na to, aké zbytočné je strácať čas hľadaním odpovedí na nezmyselné otázky a aké dôležité je urobiť si náš čas na zemi čo najviac príjemným.

Vstupenky: https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/nadej-zomiera-posledna-2024-04-26/

Ďalšie články