Mimoriadna informácia: Zrušené podujatie - Divadlo Na Sídlisku: Traja vlci a prasiatko

Nad Amfiteátrom zažiaria muzikálové hviezdy

Nad Amfiteátrom zažiaria muzikálové hviezdy

V Amfiteátri Košice máte možnosť v lete zažiť trojdňovú jedinečnú show Kultúra pod hviezdami a vidieť skvelých muzikálových hercov. Čaká vás zábava, ktorá vás dostane do varu, hudba, ktorá pohladí dušu a roztancuje ťa, skvelé herecké a spevácke výkony a jedinečná atmosféra pod holým nebom. V júli privítame muzikálové hviezdy v troch predstaveniach Dracula, Čas růží a Děti ráje.  

Diváci sa môžu tešiť na muzikál Dracula, ktorý v budúcom roku oslávi už 30 rokov od svojej premiéry. Časy sa menia, ale Dracula zostáva stále fenoménom medzi muzikálmi. V rokoch 1995 – 1998 ho videlo rekordných 1,2 milióna divákov, čo je doteraz nevídaný a neprekonaný český muzikálový rekord. Uvedený bol na Slovensku, v juhokórejskom Soule, Poľsku, Nemecku, Rusku, Belgicku alebo v Lichtenštajnsku. Takmer hneď bol označený za český muzikál storočia.

Vznikol na námet Stokerovho románu Dracula, ktorého sa však drží len veľmi voľne. Dej sa odohráva v 15. storočí, v 19. storočí a v neurčitej blízkej budúcnosti. V príjemnom prostredí Amfiteátra Košice sa v rámci koncertnej verzie 26. júla 2024 rozoznejú piesne „Vím, že jsi se mnou“, „Nespravedlivý Bůh“ alebo „Jsi můj pán“.

Pod hviezdami môžete zažiť krásny romantický večer aj 27. júla 2024 pri muzikáli Čas růží s najväčšími hitmi z repertoáru Karla Gotta. Výpravnú koncertnú verziu dopĺňajú krásne kostýmy účinkujúcich. Nenechajte si ujsť predstavenie.

Odhalenie príbehu starého obrazu, ktorý v sebe skrýva osud jednej veľkej celoživotnej lásky. Čas růží vás pobaví aj dojme. Pamätáte? Když jsem já byl tenkrát kluk, Jen se hádej, Svět má ty chvíle rád, Jdi za štěstím, Korunou si hodím, Nápoj lásky č. 10, Je jaká je, Když muž se ženou snídá a mnoho ďalších ožíva v muzikálových aranžmánoch a speváckom podaní hercov a spevákov, ktorí k hitom Karla Gotta pristupujú novo a zároveň s rešpektom, ktorý si zaslúži.

Aby toho na leto nebolo málo, 28. júla 2024 príde za vami taktiež výpravná koncertná verzia najúspešnejšieho českého muzikálu Děti ráje v rytme piesní Michala Davida. Príďte si to užiť a pripomenúť si atmosféru legendárneho predstavenia, ktoré pravidelne končí potleskom v stoji.

V podaní hlavných predstaviteľov – popredných osobností českej hudobnej scény –  opäť zaznejú najlepšie piesne z muzikálu (notoricky známe megahity Decibely lásky, Pár přátel, Poupata, Céčka, Nonstop a mnohé ďalšie), ktoré si diváci spievajú spolu s účinkujúcimi. Trochu romantiky, štipka nostalgie, humor, zábava, ale aj nadhľad.

Ďalšie články