Mimoriadna informácia: Zrušené podujatie - Divadlo Na Sídlisku: Traja vlci a prasiatko

Moje baby – koncert troch herečiek troch generácií žien

Moje baby – koncert troch herečiek troch generácií žien

Tri generácie žien – dcéra, mama, stará mama a jeden rok v ich živote. Hľadanie strateného otca, hľadanie potenciálneho partnera, hľadanie zmyslu života aj narodenie dieťaťa a jedna smrť. To všetko uvidíte v novej divadelnej hre Moje baby, ktorá mala v januári premiéru na domovskej scéne v bratislavskom Štúdiu L+S v Historickej radnici 13. mája 2024 o 18:00 hod.

V úlohe starej mamy uvidia diváci skvelú Zuzanu Kocúrikovú, v postave jej dcéry Annu Šiškovú a vnučku Viktóriu Šuplatovú.

Táto írska komédia má príznačný humor a láskavosť. Tri ženy vo vzájomných monológoch hovoria o všetkom bežnom, neštandardnom, prekvapivom, zásadnom, ale aj príjemne banálne-obyčajnom, čo priniesol jeden rok v ich živote. Hlavné predstaviteľky rozprávajú tak ako im „zobák“ narástol a ich jazyk je naozaj írečitý. Vynikajúce vzájomne sa prelínajúce monológy bez sentimentu a s veľkou dávkou humoru vykresľujú nielen ich vnútorné pocity, ale aj každodenné starosti, radosti, rodinné vzťahy či začlenenie do komunity. 

Moje baby – to je príbeh o tom, aké ťažké je byť zodpovednou matkou, ako sa naučiť žiť so svojou samotou a aké prospešné môžu byť hodiny salsy…

Keď mala hra dramatičky Elaine Murphy v roku 2008 premiéru na dublinskom divadelnom festivale Fringe, anglosaské médiá vyzdvihovali do nebies „úžasný debut“. Čoskoro si dielo vyslúžilo titul najlepšia írska hra rokov 2008 a 2009. Britský Guardian v roku 2010 vo svojej recenzii napísal, že prelínanie monológov je írskym forte, teda silnou stránkou. Autorka je v ich používaní majsterkou a práve to je veľkou prednosťou jej hry o troch generáciách dublinskej rodiny. Akurát na konci je vraj Murphyová trošku manipulatívna, ako keby divákom chcela dať záver, po ktorom sa budú cítiť dobre.

Vstupenky: https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/moje-baby-2024-05-13/

Ďalšie články