Mimoriadna informácia: Zrušené podujatie - Divadlo Na Sídlisku: Traja vlci a prasiatko

Mala neuveriteľne červené vlasy a tvár posiatu pehami

Mala neuveriteľne červené vlasy a tvár posiatu pehami

Na okraji malého mestečka stojí vila Vilôčka a v nej býva úplne samo deväťročné dievčatko s vlasmi ryšavými ako líška, spletenými do vrkočov, obrovskou silou, hlavou plnou výborných nápadov a srdcom tak veľkým a dobrým, že by sa doňho vošiel celý svet.

Už dobre viete, že to nemôže byť nikto iný ako Pipi Dlhá pančucha. Rožňavské Mestské divadlo ACTORES vám oživí spomienky a priblíži príbeh neobyčajného dievčaťa spracovaný na motívy románu Astrid Lindgrenovej, ktoré videlo realitu života očami vlastnej fantázie. Predstavenie uvedie v Historickej radnici 13. apríla 2024 o 16:00 hod.

Jej maminka je anjel a ocko morský vlk, ktorého jedného dňa búrka zmietla z paluby a teraz je kráľom černošského kmeňa. Pipi má zvláštne zvyky. Napríklad spí s nohami na vankúši a s hlavou pod pokrývkou.

Pipi má opičku – Pána Galána, koňa Alfréda, kufor plný peňazí a dvoch verných kamarátov – Tommyho a Anniku. Práve s nimi zažije veľké i malé dobrodružstvá – napríklad sa pobije s Benghtem – známym bitkárom v okolí alebo si zahrá s policajtmi na naháňačku – pričom vylezú dokonca i na strechu. V ďalšej príhode Pipi navštívi školu, ale nakoniec usúdi, že by ju nebavilo chodiť do nej každý deň.

Inscenácia je obohatená pohybovo-tanečnými prvkami a veselými hudobnými motívmi. Každá situácia je vypointovaná detskou piesňou. Ide o zmes nepredpokladateľných situácií, ktoré vás zavedú do sveta detskej fantázie, kde sa odráža detstvo každého z nás.

Vstupenky: https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/pippi-dlha-pancucha-2024-04-13/

Ďalšie články