Mimoriadna informácia: Zrušené podujatie - Divadlo Na Sídlisku: Traja vlci a prasiatko

Koščová so Špinerom sa s krehkosťou dotknú vašich citov

Koščová so Špinerom sa s krehkosťou dotknú vašich citov

Katarína Koščová a Daniel Špiner. Jedna speváčka a jeden klavirista. V prípade, že ide o túto dvojicu, nikto iný vám tam nebude chýbať. Žiaden veľký ansámbel, len dvaja interpreti a spolutvorcovia úplne stačia na to, aby sa dotkli diváka na tých najhlbších miestach. Presvedčia vás o tom na koncerte počas Leta v Kulturparku 23. augusta 2024 o 19:00 hod.

Na ich koncertoch sa smeje i plače, divák sa stáva svedkom a súčasťou intímnej výpovede, skutočného priateľstva, lyrického prežívania i spoločného humoru. Katka a Daniel budú nablízko, na dotyk. Takto sú najuveriteľnejší pre seba aj pre ostatných.

„Toto je môj najobľúbenejší spôsob hrania, takto vo dvojici. Mám pocit, že vtedy vychádza to najlepšie z nás oboch. Najuvoľnenejšie, najslobodnejšie,“ hovorí Katka.

Vlani v novembri vydali nový album s názvom Krehkosť, ktorý celý vznikal v zrube pod Tatrami. Organicky, bez príprav, nahrávaný so všetkými ruchmi, špinou a životom naokolo. Výsledkom sú piesne o intimite, kráse, ale aj bolesti, krehkosti a pominuteľnosti momentov, ktoré žijeme. Hudobná krehkosť zachytená bez príkras a filtrov. Základom minimalistických aranžmánov je klavír a spev, občas sa nenápadne ozve kontrabas, gitara a akordeón. V dvoch skladbách hosťuje český spevák a herec Ondřej Ruml. Album získalcenu Radio_Head Awardsv kategórii folk za rok 2023.

Katarína má za sebou tiež úspešné koncerty s Geišbergovcami. Ako hosť pravidelne koncertovala s českou folkovou legendou Neřež. Zaspievala si s Danom Bártom, jazzovým AMC triom, swingovým prešovským Dixielandom a mnohými ďalšími kapelami a interpretmi. Zhudobnila niekoľko textov Michala Horáčka, dva z nich – Štědrý večer, Přes most bez punčoch – sa stali súčasťou Horáčkovho projektu Český kalendář. Pieseň Štědrý večer naspievala Katarína ako duet s Vojtěchom Dykom.

Vstupenky:

https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/katarina-koscova-a-daniel-spiner-leto-v-kulturparku-2024-2024-08-23/

https://ticketware.eu/p/jQHL

Ďalšie články