Mimoriadna informácia: Zrušené podujatie - Divadlo Na Sídlisku: Traja vlci a prasiatko

Korben Dallas nedovolia sedieť ani prešľapovať na mieste

Korben Dallas nedovolia sedieť ani prešľapovať na mieste

Najnovší štúdiový album „POHYB!“, ktorý uzrie svetlo sveta v roku 2024, dá do pohybu nielen kapelu Korben Dallas, ale predovšetkým ich priaznivcov. Bude to nahrávka, ktorá nedovolí sedieť ani prešľapovať na mieste.

Počas jarného turné po slovenských a českých kluboch sa bratislavská skupina zastaví v Košiciach v Kasárňach/Kulturparku 22. marca 2024 o 20:00 hod. Na koncerte predstaví skladby z nového albumu, ale zaznejú aj ich najväčšie hity.

Korben Dallas sa za niekoľko rokov vypracovali z undergroundovej scény na jednu z najžiadanejších slovenských klubových a festivalových kapiel. V súčasnosti patria medzi najúspešnejšie domáce kapely. Na konte mali doteraz šesť štúdiových nahrávok, spolupráce s Andrejom Šebanom, Janou Kirschner, Anetou Langerovou a skupinami Lucie či Zrní. Veríme, že Pohyb! bude ich šťastnou sedmičkou.

Debutovým albumom Pekné cesty zaujali kritikov, výraznejšie sa však presadili s druhým albumom Karnevalová vrana. Na Radio_Head Awards 2013 získali ceny za najlepší album, singel (Otec) a najlepšiu koncertnú kapelu. V roku 2014 skupina vydala tretí album Banská Bystrica, v roku 2015 album so symfonickým orchestrom Kam ideme, v roku 2017 Stredovek, v 2019 Bazén produkovaný Eddiem Stevensom a album Deti rýb vyšiel v roku 2022. V roku 2020 vydali spoločné EP Konečně s Anetou Langerovou.

Trio hudobníkov, to sú Juraj Benetin – gitara, spev, Lukáš Fila – basgitara, Ozo Guttler – bicie. 

Vstupenky: https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/korben-dallas-turne-pohyb/ https://www.ticketlive.sk/sk/event/korben-dallas-turne-pohyb-2024

Ďalšie články