Mimoriadna informácia: Zrušené podujatie - Divadlo Na Sídlisku: Traja vlci a prasiatko

Keď sa zábavná hra zmení na skutočný súdny proces, hrozí malér

Keď sa zábavná hra zmení na skutočný súdny proces, hrozí malér

V rýchlej dobe sa nemáme kedy zastaviť, prinúti nás k tomu iba ak nehoda. Tak ako obchodníka Alfreda Trapsa, hrdinu divadelnej hry švajčiarskeho dramatika Friedricha Dürrenmatta Malér, ktorú uvedie divadlo Astorka v Historickej radnici 20. apríla 2024 o 18:00 hod.

Na netradičnom gurmánskom soirée spojenom so zábavnou spoločenskou hrou s napínavou súdnou zápletkou sa stretnú skvelí herci Marián Labuda, Peter Šimun, Marta Sládečková, Lukáš Latinák, Sarah Arató, Pavol Šimun a Tomáš Mrekaj.

Alfredo Traps (Marián Labuda) je celkom obyčajný muž. Má svoju rodinu a ženie sa za kariérou v novom aute, veď obchody mu idú. Keď prechádza neznámymi miestami, auto sa nečakane pokazí a on musí niekde prečkať noc, kým mu ho opravia. Domáci ho nasmerujú do vily, ktorá patrí sudcovi na dôchodku. A tam sa obchodník nechtiac zúčastní na veľmi neobvyklom večierku.

Vo vile sa zišla vyberaná spoločnosť: hostiteľ Sudca (Peter Šimun) a jeho priatelia Prokurátorka (Marta Sládečková) a Obhajca (Lukáš Latinák). Všetci sú už na dôchodku a všetci kedysi pracovali v justícii. Teraz si krátia čas hodovaním, ale najmä veľmi čudnou hrou – hrou na spravodlivosť.

Večierok spočiatku vyzerá ako skvelá zábava, servírujú sa vyberané špeciality a kvalitné archívne vína. S vínom sa však rozväzuje jazyk a hra zrazu začína byť nebezpečná. Alfredo Traps sa ocitne pred akýmsi súkromným súdom – v pozícii obžalovaného. Postupne odhaľuje míľniky svojho života a s čašou vína v ruke nedbá na varovania Obhajcu, aby slová vážil opatrne. Keď ho okolnosti prinútili zamyslieť sa nad svojím životom, zrazu bol z toho malér.

Divák až do konca nevie, či je to skutočnosť alebo len sen sympatického podnikateľa. Príbeh sa odohráva počas svätojánskej noci a vtedy sa dejú zázračné veci…

Vstupenky: https://www.ticketportal.sk/event/MALER-divadelna-komedia?idp=196100

Ďalšie články