Mimoriadna informácia: Zrušené podujatie - Divadlo Na Sídlisku: Traja vlci a prasiatko

Katka Koščová a Geišbergovci Naživo na CD a naživo na koncerte

Katka Koščová a Geišbergovci Naživo na CD a naživo na koncerte

Na festivale Leto v parku to Katarína Koščová s Geišbergovcami a skladateľom a klaviristom Danom Špinerom rozbalili naplno a okrem zážitku pre divákov v sále pripravili aj prekvapenie pre svojich priaznivcov na neskôr. V týchto dňoch vydávajú spoločné koncertné cédečko Naživo. Spoločne to oslávia spievaním. Do konca roka majú naplánovaných niekoľko pekných stretnutí s publikom po slovenských mestách. Nevynechajú ani Košice, kde nahrávka vznikla počas tohtoročného leta. V Kasárňach/Kulturparku uvidíme Katku a jej hostí 26. novembra o 19:00 hod. 

Po úspešnom spoločnom turné v minulom roku unikátne prepojenie niekoľkých muzikantských svetov a spolupráca Geišbergovcov a Katky Koščovej pokračuje aj v roku 2017. Stretnutie autorskej tvorby Katky Koščovej a Daniela Špinera s osobitým pesničkárstvom dvoch generácií Geišbergovcov (otec Marián a synovia Martin a Marek) v sebe vždy nesie prísľub nevšedného zážitku.

Príjemnú atmosféru emóciami nabitého vystúpenia už mali tú česť Košičania zažiť dvakrát. Aj tentoraz do tretice bude znieť folk, balady, folklór či šansón, piesne a básne v podaní Katky a dvojgeneračného tria.

Protagonistov koncertu netreba nikomu zvlášť predstavovať. Katku Koščovú pozná celé Slovensko a inak tomu nie je ani v prípade Mariána Geišberga, ktorého aj so synom Marekom vníma verejnosť hlavne ako hercov. Napriek tomu sú to aj schopní pesničkári so zmyslom pre humor a autori originálnych veršov. Muzike sa plne venuje iba Martin. Hudba tohto rodinného zoskupenia je charakteristická poetikou, ktorá zároveň rozosmeje aj rozplače a zanechá krásny a nezabudnuteľný dojem. Geišbergovci sú skvelí pesničkári so silnou výpoveďou, hutnými a plnokrvnými textami, hudbou i interpretáciou.

Katka Koščová vydala niekoľko albumov. Posledný s názvom Oknom je z roku 2014. Na konte má aj starší Ešte sa nepoznáme, CD Štedrý večer, Uspávanky a Nebotrasenie. K nim pribudlo najnovšie live album s Geišbergovcami, ktorý obsahuje 15 piesní. O vynikajúci zvuk koncertu sa postaral zvukár Slavo Tokár, záznam a mixáž albumu mal na starosti Stano Čorej z kapely Komajota. Speváčka spolupracovala s viacerými kapelami a so skupinou Neřež absolvovala mnohé koncerty v Česku i na Slovensku.

Vstupenky online:

Ďalšie články