Mimoriadna informácia: Zrušené podujatie - Divadlo Na Sídlisku: Traja vlci a prasiatko

Karel Roden a Jana Krausová otvárajú Pandorinu skrinku

Karel Roden a Jana Krausová otvárajú Pandorinu skrinku

Perfektne zohraná dvojica českých hercov Karel Roden a Jana Krausová tentokrát medzi nás vstúpia ako pár stredného veku, ktorý o polnoci vo svojom prepychovom byte preberá rôzne traumy zo svojho vzťahu.

Ľahko brutálnu komédiu o vzťahu, ktorý otvára Pandorinu skrinku s nápisom DLHOROČNÉ MANŽELSTVO, uvedie Divadlo Artefakt v Historickej radnici 26. marca 2024 o 19:00 hod. Bude to očistná cesta alebo konečná jednej lásky? Strhujúci manželský duel, v ktorom takmer každý i každá spozná kúsok zo seba. 

Paradoxne je to jediná hra z pera francúzskeho románopisca Philippa Claudela (Parle-moi d´amour), v ktorej dominuje ľahko drastický humor. Claudel je známy svojim zaujatím temnými témami a spletitosťou ľudskej povahy. Pomerne výraznú popularitu mu vyniesol televízny seriál Miss Harriet (2007), na konte má viacero kníh preložených do tridsiatich jazykov a radí sa medzi najtalentovanejších spisovateľov súčasnej generácie. Ako režisér nakrútil film Tak dlouho tě miluji, ktorý mal svetovú premiéru na festivale v Cannes.

Hru preložil Alexander Jerie, režíruje Adam Kraus, produkciu zastrešuje Hana Urbanová a scénu a kostýmy vytvorila Jana Krausová. 

Vstupenky: https://tootoot.fm/sk/events/65c48b81a2ec3d0ad81f2a16

Ďalšie články