Mimoriadna informácia: Zrušené podujatie - Divadlo Na Sídlisku: Traja vlci a prasiatko

Jánošík nepríde do Košíc zbíjať, ale rozdávať radosť

Jánošík nepríde do Košíc zbíjať, ale rozdávať radosť

Muzikál Na skle maľované, jeden z najúspešnejších hudobno-divadelných titulov na Slovensku, opúšťa scénu bratislavského STARS auditória a vyráža pod holé nebo. Diváci sa môžu tešiť na open-air predstavenie aj v košickom Amfiteátri 5. septembra 2025 o 19:30 hod.

Režisér Ján Ďurovčík netají svoju radosť: „Som rád, že ideme opäť hrať. Na skle maľované už hráme 19 rokov a máme za sebou skoro 600 repríz. Ľudia ho chcú stále vidieť. To mňa, ako každého umelca a tvorcu, vždy poteší.“

V obsadení muzikálu sa objaví aj skvelý Ján Slezák, ktorý má v hlavnej role Jánošíka podobne neodmysliteľný status ako Michal Dočolomanský v historickej verzii. Okrem skúsených a overených hercov budú mať priestor aj nováčikovia. V úlohe Anjela bude Zuzanu Tlučkovú alternovať Zuzana Vačková. V role Smrti sa predstaví Kristína Vrecková, ktorá už má za sebou účinkovanie vo viacerých svetových muzikáloch v hlavnej úlohe.

Na skle maľované patrí k najúspešnejším hudobno-divadelným predstaveniam na Slovensku. Pôvodné dielo sa za posledných 50 rokov dostalo na pódiá vo viacerých naštudovaniach, pričom súčet štyroch hlavných divadelných spracovaní presahuje dvetisíc repríz.

Návštevníci a fanúšikovia sa môžu tešiť nielen na tradične skvelé spevácke, herecké a tanečné výkony, ale aj na kvalitné hudobné aranžmány Henricha Leška a výbornú verziu prebásnených textov z pera Ľubomíra Feldeka.

Divadelní kritici a muzikológovia už dlhodobo debatujú, či Na skle maľované je naozaj plnokrvný muzikál alebo „iba“ hra so spevmi a tancami. Zhoda panuje aspoň v jednom bode – najmuzikálovejšia verzia je tá v réžii Jána Ďurovčíka, ktorá je uvádzaná od roku 2005.

Vstupenky: https://vstupenky.starsauditorium.sk/event/NA-SKLE-MALOVANE-legendarny-muzikal?idp=1451108

Ďalšie články