Mimoriadna informácia: Zrušené podujatie - Divadlo Na Sídlisku: Traja vlci a prasiatko

Hudba Richarda Autnera rozospieva všetky vtáky v parku

Hudba Richarda Autnera rozospieva všetky vtáky v parku

Ďalším hudobným bonbónikom tohtoročného Leta v Kulturparku bude Richard Autner, herec a spevák, účinkujúci v divadelných inscenáciách Slovenského národného divadla, divadle Aréna, Divadle P. O. Hviezdoslava a poznať ho môžete aj zo slovenských seriálov a filmov, aj z tanečnej show Let´s Dance. O tom, že je aj skvelý hudobník, vás presvedčí spolu so svojou kapelou na koncerte 16. augusta 2024 o 19:00 hod.

K hudbe sa dostal počas štúdia herectva na konzervatóriu, kde sa po prvý raz stretol s bubeníkom Marekom Žilincom, s ktorým o niekoľko rokov neskôr vyprodukovali úspešný album Odpovede, založili kapelu, začali koncertovať po celom Slovensku a tešia sa z veľkej priazne divákov.

Debutový album sa snaží nachádzať odpovede na mnohé otázky ohľadom života, smrti, existencie a vzťahov. Získal cenu Nadácie Tatrabanky za umenie 2021 v kategórii HUDBA – Mladý tvorca a taktiež bol nominovaný v top 5 Radio_Head Awards 2021 v kategórii Debut roka.

Spolu s ním hrajú v kapele výnimoční hudobníci – Marek Žilinec (bicie, perkusie), Boris Čellár (gitara), Milan Koyš (basgitara), Valér Miko (klavír), Janko Slezák (saxofón) a Karol Sipos (trúbka).

Herec a hudobník Richard Autner nedávno predstavil už druhú skladbu Vtáky z pripravovaného druhého albumu. Ide o clivú, intímnu baladu plnú symbolických odkazov. O krajine, ktorú opustilo vtáctvo. Tým prvým singlom bol duet Len nám dvom s Nelou Pociskovou.

„Skladbu Vtáky som napísal počas obdobia pandémie. Obdobia strachu, obviňovania a neutíchajúcich konfliktov medzi dvoma znepriatelenými tábormi. Každý mal svoju pravdu a len tá jeho bola jediná správna. Každý, kto si myslel opak, stal sa vinníkom zodpovedným za to šialenstvo tam vonku. Mal som pocit, akoby strach ovládol všetko. Vytratila sa radosť a tých pár vzácnych úsmevov muselo zostať skrytých pod rúškom tajomstva,“ hovorí Richard Autner.

Vstupenky:

https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/richard-autner-band-leto-v-kulturparku-2024-2024-08-16/

https://ticketware.eu/p/jOmg

Ďalšie články