Mimoriadna informácia: Zrušené podujatie - Divadlo Na Sídlisku: Traja vlci a prasiatko

Hrdza – to je ľudová tvorba „oblečená“ v modernom šate

Hrdza – to je ľudová tvorba „oblečená“ v modernom šate

Prešovská skupina Hrdza pokrstí nový album Čo mi je, to mi je so Štefanom Štecom. Na koncerte v Historickej radnici 5. marca 2024 o 19:00 hod. vo veľkej zostave predstaví svoj najnovší počin, ktorý v januári obsadil 6. miesto v prestížnom zahraničnom rebríčku World Music Charts Europe. Nebudú chýbať ani hity ako Slovensko moje, otčina moja, Taká sa mi páči, Štefan a ďalšie.

Kapela je známa autorskými piesňami, v ktorých čerpá zo slovenskej hudobnej tradície. V tomto roku oslavuje 25 rokov úspešného pôsobenia na scéne doma a v zahraničí. Počas nich vydala šesť štúdiových albumov, z ktorých tri posledné sa umiestnili v prvej desiatke prestížneho medzinárodného rebríčka World Music Charts Europe (WMCE). Sú to historicky najvyššie miesta, aké dosiahla slovenská kapela v rebríčku fungujúcom od roku 1991. Hrdza je známa aj z televíznych súťaží Eurovision Song Contest 2010 a Česko Slovensko má talent 2016.

Video Hrdza – Štefan s úpravou rusínskej ľudovej piesne je pravdepodobne najsledovanejším slovenským hudobným klipom v zahraničí.

Štefan Štec je charizmatický spevák rusínskych ľudových piesní, ktorý dokáže svojim prejavom strhnúť davy. Ako hovorí, svojou tvorbou by rád zbúral hranice medzi štátmi, ale aj medzi ľuďmi.

Vstupenky: https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/hrdza-koncert-2024-03-05/

Ďalšie články