Mimoriadna informácia: Zrušené podujatie - Divadlo Na Sídlisku: Traja vlci a prasiatko

Fallgrapp prinesú elektrizujúci večer, Tolstoys šou plnú groovy mágie

Fallgrapp prinesú elektrizujúci večer, Tolstoys šou plnú groovy mágie

Leto v Kulturparku sa do augusta prehupne s ďalšími hudobnými magnetmi, ktoré prinesú nezabudnuteľné zážitky. Na veľkom pódiu v areáli Kasární/Kulturparku privítame 4. augusta 2023 o 19:00 hod. až dve kapely v jeden večer, s ktorými zažijete príjemné chvíle.

Do Košíc prídu zahrať a zaspievať slovenské hudobné zoskupenie podmanivo spájajúce elektroniku s akustickými nástrojmi, sláčikovým triom a ženským vokálom Fallgrapp a slovensko-berlínska kapela Tolstoys, ktorá ponúka zrelo znejúci dream pop s prvkami akustickej hudby a elektroniky.

Fallgrapp sú dôkazom, že slovenská hudba nemusí byť v angličtine, aby znela progresívne a na úrovni svetovej hudobnej produkcie. Pôvodne sólový projekt hudobníka a producenta Jureša Líšku sa postupom času vyprofiloval do aktuálnej zostavy kapely s vokálom speváčky Nory Ibsenovej.

Žánrovo sa pohybuje na pomedzí štýlov ako organická elektronika, downtempo, trip hop a alternatívny pop. Fallgrapp zaujme nielen hudobnými zručnosťami, ale aj netradičným prístupom k slovenským textom. Vrstvené aranžmány, dôraz na vizuál, prepojenie s inými formami umenia, zaujímavé spolupráce a nezameniteľná atmosféra na koncertoch sú kombináciou, ktorá kapelu zaraďuje medzi najpozoruhodnejšie slovenské projekty.

Doterajšie albumy skupiny patria k skvostom slovenskej hudobnej scény. Vďaka úspešnému debutu Rieka (2014) nesie Fallgrapp prvenstvo v počte získaných hudobných ocenení Radio_Head Awards v rámci jedného ročníka. Za rok 2014 získala formácia štyri ceny v kategóriách Album (poslucháčska cena), Singel, Debut a Elektronická nahrávka. Obsahuje obľúbené skladby ako Ľadový útes, I.N.A či Vlasy.

Nasledujúca štúdiovka V hmle (2017) sa oproti prvotine vyznačuje organickejším zvukom, väčšou pestrosťou a spoluprácami s menami ako Jana Kirschner, Vec, Samuel Hošek či Juraj Benetin (Korben Dallas).

Aktuálny album Ostrov (2020) ponúka ešte bohatší mix štýlov – od pomalších intímnych piesní, cez skladby s rapovými slohami a silnými popovými refrénmi až po tanečnejšiu produkciu a je doposiaľ najviac vyzretým dielom formácie. Nájdete na ňom aj skladbu Keď padal sneh na feate s The Curly Simon, ktorá si vyslúžila ocenenie Skladba roka na Radio_Head Awards 2020. Padať sneh bude určite aj na pódiu počas koncertu uprostred leta.

Tolstoys je slovensko-berlínska kapela, ktorá na svojom novom albume No Limit To Love kombinuje čarodejnícky trip-hop s prvkami hippie psychedélie. V lete sa predstaví v úplne novej zostave a troch pôvodných členov zo Slovenska doplní bubeník z Nového Zélandu a mladá gitaristka z Nemecka. Ich fanúšikov čaká pestrofarebná šou plná groovy mágie.

Od získania ceny Debut roka na Radio_Head Awards 2017 odohrala kapela vyše 150 koncertov. Medzi nimi napríklad na Eurosonic, BUSH, MENT, ako aj na väčších domácich festivaloch Pohoda, Grape, Colours of Ostrava.

Tolstoys absolvovali turné po Slovensku, Čechách aj Nemecku, predskakovali Tomovi Odellovi, Lole Marsh či Easy Life. Frontwomanku Elu Tolstovú vybrali do Forbes 30 pod 30 a po vydaní druhého albumu Mirror Me, ktorý bol nominovaný na Album roka 2022, sa objavili na najväčšom billboarde na newyorskom námestí Times Square. Za sebou má koncerty na Pohode, Grape festivale, Waves Vienna, Eurosonic Noorderslag či Ment Ljubljana.

Vstupenky: https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/fallgrapp-tolstoys-open-air-koncert-leto-v-kulturparku-2023-08-04/

 

Ďalšie články