Mimoriadna informácia: Zrušené podujatie - Divadlo Na Sídlisku: Traja vlci a prasiatko

Diváci dostanú trojitú porciu hudby. King Shaolin privedie Táslerovho „ducha“

Diváci dostanú trojitú porciu hudby. King Shaolin privedie Táslerovho „ducha“

Oficiálna kapela Celeste Buckingham King Shaolin chystá klubové turné „King Shaolin Maresi Tour 2017“. V Košiciach poteší svojich priaznivcov 24. marca. V Kasárňach/Kulturparku vystúpi o 20:00 hod. spolu so skupinami Jeno´s Brothers a The Parentals. V programe predstaví skladby zo svojho druhého albumu Play Against The Rules. Chýbať nebude ani prvý cover v ich repertoári – hit Ivana Táslera Duch človeka, ku ktorému natočili aj tematický videoklip.

“Pri príležitosti jubilea 20 rokov pôsobenia kapely IMT Smile  nás oslovilo Rádio Expres s otázkou, či by sme mali záujem spraviť cover tejto legendárnej slovenskej kapely. Bola to zaujímavá výzva, nakoľko tvorím výlučne v anglickom jazyku, takže naša odpoveď znela kladne,” uviedol frontman Dominik Štofko na margo prvého singla spievaného v rodnom jazyku.

Skladba nesie rukopis kapely King Shaolin, pričom “duch” Ivana Táslera ostáva prítomný. “Mali sme kladné ohlasy po tom, ako sme skladbu zahrali naživo v Rádiu Expres. V kapele sme sa zhodli na tom, že sa nám song v tej forme, ako ho hráme, veľmi páči. Následne sme dospeli k záveru, že by bolo krásne ho mať ako singel,” skonštatoval kapelník Michal Neffe.

S klipom je spokojná aj samotná kapela. “Klip sme sa snažili poňať abstraktne a účinkuje v ňom Petra Krbaťová, niekoľkonásobná majsterka a vicemajsterka Slovenska v hiphop solo/duo formáciách, ktorá stvárňuje dušu snažiacu sa dostať von zo škrupiny, ktorej hovoríme telo. Spočiatku sa snaží oslobodiť z metaforického tela, ktoré predstavuje figurína, aby sa na konci klipu duša mohla spojiť s ďalším telom, ktoré sa k nej prihovára,” priblížil námet klipu frontman.

Kapela King Shaolin pôsobí na hudobnej scéne od roku 2011 a tvorí ju Dominik Štofko (spevák, gitarista), Norbert Neuschl (basgitara, sprievodné vokály), Michal Uličný (bicie nástroje) a Michal „Mustafa“ Neffe (gitara, sprievodné vokály, manager). O rok neskôr vydali debutový album Road to the Machiavelli Valley, z ktorého pochádzajú skladby Never Knows a Japan. Začiatkom roka 2014 začala kapela pôsobiť aj ako oficiálna kapela Celeste Buckingham. V roku 2015 získala druhé miesto na medzinárodnom festivale piesne v poľskom Rzeszowe a tiež ocenenie „najlepšia kompozícia“ za skladbu Friend. V roku 2016 vydali CD EP Burn Inside. Prvým singlom je skladba Money In My Soul, ktorá sa držala 9 týždňov v prvej stovke najhranejších skladieb na Slovensku. Koncom roka 2016 kapela zverejnila ďalšiu skladbu z EP s názvom Waiting.

Humenská skupina Jeno´s Brothers sa v Košiciach prihovorí divákom najnovšími skladbami z čerstvo pokrsteného albumu Colours. V deviatich piesňach sa miešajú prvky populárnej, rockovej a funky hudby. Vznik albumu skupina avizovala ešte v jeseni singlom Get The Dance, ku ktorému vznikol aj videoklip na Domaši a Šírave.

Platňa nie je len o hudbe, ale je to spojenie hudobného a výtvarného umenia. Podieľali sa na nej viacerí muzikanti a výtvarníčka Katarína Prídavková, slovenská umelkyňa, ktorá pôsobí v Indonézii.  Pre kapelu vytvorila booklet celého albumu na základe emócií z hudby, vízií autorky a predstáv zoskupenia. Album mohla kapela čiastočne nahrať aj vďaka víťazstvu v súťaži kapiel Dobré zo Slovenska.

Súrodenecká kapela sa na hudobnej scéne pohybuje od roku 2008 a už v nasledujúcom vydala album Atmosféra. Za sebou má mnoho koncertov po Slovensku, ale aj v zahraničí. Členmi kapely sú Lukáš (spev, gitara), Matúš (bicie, saxofón), Jozef (basgitara, spev) a Monika (klávesy, spev) Jeňovci a Peter Jakab (gitara).

Na domácej pôde to rozbalí aj košická rocková kapela The Parentals. Chalani hrajú stále v tej istej zostave: Miroslav Felber (spev, gitara), Jozef Lumtzer (gitara), Martin Samuely (basgitara) a Jozef Dvořák (bicie) , ale hudobne výrazne podrástli. Svoj prvý album s názvom Nothing’s change vydali v roku 2009 a po piatich rokoch druhý Swing Punk s deviatimi skladbami.

The Parentals spievajú hlavne v angličtine, ale na poslednom albume počuť v troch piesňach aj slovenčinu. Prvá má názov Význam, druhá Na krídlach a tretia mala byť pôvodne v angličtine. Duet Zlá naspievali s Lukášom Adamcom, ktorý je autorom textu. V dvoch skladbách počuť gitarové sóla od Rada Šuleka a v jednej nahrával klavír ďalší z Košičanov Tomi Okres.

Tvorba kapely je ovplyvnená najmä hardrockovou britskou a americkou scénou od 90. rokov až po súčasnosť. Majú za sebou vyše 200 koncertov v kluboch a na festivaloch na Slovensku, v Českej republike i vo Francúzsku. Za veľký úspech považujú členovia kapely The Parentals víťazstvo v prešovskej súťaži kapiel bez vydavateľa Pegas.

Vstupenky online

 

Ďalšie články