Mimoriadna informácia: Zrušené podujatie - Divadlo Na Sídlisku: Traja vlci a prasiatko

Dialóg na poli geometrického výtvarného jazyka

Dialóg na poli geometrického výtvarného jazyka

ronda_low_resVo vynovených galerijných priestoroch kultúrneho centra Kasárne/Kulturpark uvidia návštevníci ako prvú výstavu GEOMETRICKÉ POLIA/GEOMETRICAL FIELDS, ktorá potrvá do konca augusta. Vernisáž sa uskutoční 3. augusta o 17:00. Je to spoločný projekt dvoch autorov – Milana Housera (1971) z Brna a Košičana Adama Szentpéteryho (1956). Výstava, ktorá je ďalším podujatím v rámci projektu EHMK Košice 2013, je ich vzájomným dialógom na poli aktuálneho geometrického výtvarného jazyka. Obidvaja autori sú zároveň pedagógmi na fakultách umenia – brnianskej a košickej.

Kým Szentpétery uprednostňuje tvarovú redukciu a signálnu farebnosť, vytvára systém vrstvených štruktúr, geometrických šumov a počítačových deformácií, Houser stavia na elementárnych gestách, na radikálnej práci s monochrómnymi poliami, práci  so samotným pigmentom, farbivom a často používanými lakmi.

Galéria Alfa (otváracie hodiny: Streda – Nedeľa: 15:00 – 20:00 hod.) sa bude sústreďovať na súčasné vizuálne umenie, na stredoeurópsky kontext a nastupujúcu generáciu umelcov. Výstava sa koná v rámci programu Druhé mestá/Second Cities, tentokrát v línií Brno – Košice.

Ďalšie články