Mimoriadna informácia: Zrušené podujatie - Divadlo Na Sídlisku: Traja vlci a prasiatko

Detská železnica vypraví zimné mimoriadne vlaky

Detská železnica vypraví zimné mimoriadne vlaky

Detska_zeleznickaPrvé mimoriadne jazdy v tomto roku na Detskej železnici v Košiciach si môžete vychutnať už túto sobotu, 25. januára. Pripravená je zimná záhrada na Alpinke, čítanie rozprávky, premietanie filmov a grilované špeciality. Mimoriadne vlaky odídu zo stanice Čermeľ o 10:00 a 12:00, z Alpinky o 11:30 a 13:30.

„Myšlienka zimných jázd vychádza z minuloročnej premiérovej skúsenosti, kedy sme sa stretli s mimoriadne pozitívnym ohlasom našich návštevníkov. Žiaľ, v tomto roku to bude pravdepodobne bez typickej zimnej kulisy, snehu,“ vysvetľuje pozadie vzniku novej tradície na Košickej historickej železnici Igor Holéczy z občianskeho združenia Detská železnica Košice.

Mimoriadne vlaky budú zostavené z krytých i otvorených vozňov a potiahne ich jeden z historických motorových rušňov Danka alebo Janka. Nebude chýbať horúci čaj a deky. Na konečnej stanici Alpinka je pripravený program pre deti a na svoje si prídu aj rodičia. „Najmenší sa môžu tešiť na čítanie rozprávky Ako išlo vajce na vandrovku v podaní herečky košického Štátneho divadla – Adriany Ballovej. Nasledovať bude premietanie pásma animovaných filmov a vozenie sa na poníkovi. Dospelých pozývame na grilované špeciality do reštaurácie,“ dodáva I. Holéczy.

Aj keď pôjde o mimoriadnu jazdu, cestovné sa nemení. V cene lístka je jazdu tam a späť a program (okrem vozenia sa na poníkovi a grilovaných špecialít).

Informácie o cestovnom a našich podujatiach v roku 2014 nájdete na www.detskazeleznica.sk alebo na facebooku.

Občianske združenie Detská železnica Košice prevádzkuje od roku 2012 Košickú detskú historickú železnicu, ktorá patrí s viac ako 40 000 návštevníkmi ročne k najznámejším atrakciám v širokom okolí. Jedinečná je prevádzkou najstaršieho parného rušňa Katka U 36 003 a Klubom mladých železničiarov.

 

Ďalšie články