Mimoriadna informácia: Zrušené podujatie - Divadlo Na Sídlisku: Traja vlci a prasiatko

Buďte trochu staromódni a nechajte sa unášať hot-jazzovou hudbou

Buďte trochu staromódni a nechajte sa unášať hot-jazzovou hudbou

Unikátny orchester Bratislava Hot Serenaders pod vedením trubkára Juraja Bartoša nás aj toto leto vráti do minulosti. Do čias, kedy v Amerike kraľovala hot-jazzová hudba. Tentokrát sa bude niesť z veľkého pódia pod šírym nebom 7. júla 2024 o 19:00 hod.

Leto v Kulturparku je už neodmysliteľne spojené s hudobníkmi, ktorí sú majstrami v autentickej interpretácii hudby 20. a 30. rokov minulého storočia a patria medzi svetovú špičku. Dôkazom sú ocenenia z európskych festivalov, ako aj pozitívne ohlasy kritiky z celého sveta. Na koncerte si vypočujeme skladby, ktoré sa hrali vo vychýrenom newyorskom Cotton Clube. Na svoje si prídu fanúšikovia hott jazzu, ale aj tí, čo majú radi šlágre doyena slovenskej populárnej hudby Františka Krištofa Veselého. V svetovej predpremiére orchester predstaví nový album SMILE!

Orchester, ktorý sa špecializuje na túto hudbu od roku 1992, tvorí pätnásť hudobníkov, dámske vokálne trio Serenaders Sisters a spevák (štýlovo nazývaný “crooner”) Miloš Stančík. Hrá na autentických nástrojoch z 20. rokov minulého storočia a vystupuje v smokingoch a šatách z tohto noblesného obdobia ušitých na mieru. Zbierajú staré nahrávky a upravujú ich, aby ich následne sprostredkovali publiku a navodili atmosféru medzivojnového obdobia, ktoré síce nezažili na vlastnej koži, ale znejú autenticky.

Buďte trochu staromódni a pomyselne sa usaďte do klubu, kde znie jazz a swing a nechajte sa unášať nádychom príjemnej nostalgie starých dobových piesní a mravov. Užite si naživo nezabudnuteľné chvíle tak, ako keby ste si zapli starý gramofón, počúvali vinylové platne a tancovali v prítmí klubu. Nadčasová muzika nikdy nezostarne aj vďaka tomuto orchestru svetového renomé. Stal sa víťazom veľkého festivalu, zasväteného práve hudbe 20. a 30. rokov minulého storočia vo francúzskom Saint Raphael a dostal tiež cenu Sidney d´Or.

Bratislava Hot Serenaders má na kone trinásť albumov, štyri LP a prvé slovenské hudobné DVD. Album Ja som optimista získal Zlatú a Platinovú platňu, Celý svet sa mračí Zlatú platňu, Lonely Melody Radio_Head Award 2014 a I Like That cenu verejnosti Esprit 2018.

Vstupenky:

https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/bratislava-hot-serenaders-leto-v-kulturparku-2024-2024-07-07/

https://ticketware.eu/p/jM5d

Ďalšie články