Mimoriadna informácia: Zrušené podujatie - Divadlo Na Sídlisku: Traja vlci a prasiatko

Alexander Jiroušek vystavuje svoje Kráľovstvo prírodných krás

Alexander Jiroušek vystavuje svoje Kráľovstvo prírodných krás

arizona_2014Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja a autor Alexander Jiroušek pripravili pre širokú verejnosť v priestoroch knižnice v stredu, 22. januára 2014, o 16:30 hod. vernisáž výstavy fotografií spojenú s besedou pod názvom Arizona.

Alexander Jiroušek, ktorý je našim čitateľom a návštevníkom už známy z predchádzajúcich výstav, sa fotografickej tvorbe začal venovať od roku 1950. Prešiel viacerými žánrovými etapami, venoval sa dokumentárnej, reportážnej, technickej i výtvarnej fotografii, až nakoniec dominantnou sa stala fotografia prírody a architektúry. S fotoaparátom precestoval nielen Slovensko, ale aj viaceré krajiny sveta – Rusko, najmä horstvo Kaukazu, Španielsko, Japonsko, Grécko, Nemecko, Švajčiarsko, Holandsko, Maďarsko, Poľsko, Juhosláviu, Írsko, USA (Minnesota, Arizona), Juhoafrickú republiku… Ich výsledkom je bohatý fotografický archív, sústavne využívaný pri publikačnej i výstavnej tvorbe.

Autor, ktorý má za sebou množstvo samostatných výstav, je známy aj publikáciami vlastivedného, prírodopisného a historického charakteru. Sám o svojej činnosti povedal: Po fotografickej stránke som známy tým, že vždy čakám na vhodné počasie, dobré svetlo, dekoráciu oblohy s mrakmi. Mám prívlastok – toto sú Jirouškovské mraky.“

Arizona je štát Spojených štátov amerických. Hlavným a najväčším mestom je Phoenix. Pútavé rozprávanie, množstvo zážitkov, čo všetko predchádzalo tomu, že sa dostal do delegácie slovenskej výpravy, a hlavne fotografie, si môžu prísť návštevníci knižnice pozrieť v stredu 22.1.2014 o 16:30 hod. do priestorov Gemerskej knižnice Pavla Dobšinského v Rožňave . Výstava potrvá do 28. 2. 2014 a bude dostupná pre širokú verejnosť v čase výpožičných hodín knižnice. Vstup je voľný.

Ďalšie články